Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Шаную воїнів, біжу за Героїв України”: у Полтаві відбувся легкоатлетичний забіг

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Таку назву має всеукраїнський  патріотичний забіг з легкої  атлетики в пам’ять про загиблих воїнів російсько-української війни. Полтавський обласний етап забігу відбувся 26 вересня у обласному центрі – навколо Корпусного парку. 

Захід влаштовано за підтримки Полтавської обласної ради, Полтавського обласного відділу Міністерства у справах ветеранів України та Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Про це повідомляє Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП.

Взяли участь члени родин загиблих, ветерани російсько-української війни, волонтери східного фронту, курсанти Полтавського військового коледжу, співробітники обласного військового комісаріату. 

Учасники спортивного дійства долали дистанцію в 5 кілометрів. Разом з номером учасника на формі також зазначалося ім’я полеглого захисника чи захисниці, у пам’ять про якого легкоатлет-аматор здійснював забіг.

«Патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України», що  є всеукраїнською ініціативою ветеранських організацій АТО-ООС та Міністерства у справах ветеранів України, відбувається у столиці та більшості регіонів України і  має на меті вшанування пам’яті Захисників, які віддали своє життя за Україну», – сповістив журналістам начальник Полтавського обласного відділу Міністерства у справах ветеранів України, ветеран російсько-української війни Олександр Товпига.

Регіональний представник УІНП в Полтавській області, співробітник Північно-східного міжрегіонального відділу Олег Пустовгар під час церемонії підбиття підсумків наголосив, що російсько-українська війна окрім збройного має й інформаційно-культурний вимір.

«Історико-просвітницький продукт, який створюють фахівці УІНП – це наш посильний внесок у справу перемоги над агресором, у справу деокупації свідомості. Адже ця війна не тільки за території, а передусім за свідомість», – наголосив Олег Пустовгар.

Він вручив переможцям настільну гру УІНП «Українська революція 1917-21», плакати «Державний гімн України», фундаментальне видання «Братня» навала. Війни Росії проти України ХII-ХХI ст.», а також книги та брошури, що створені й видані Інститутом нацпам’яті  про боротьбу за незалежність України  у різні історичні періоди. А депутат обласної ради Руслан Рогов подарував учасникам виданий за підтримки облради туристичний путівник «Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років. Полтавщина» та висловив переконання, що пробіг стане традиційним.

Фото: Віктор Лебедєв

Система Orphus