Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Сьогодні святкують День машинобудівника

Традиційно в останню неділю вересня в Україні відзначається День машинобудівника – свято, яке підкреслює важливість цієї професії і втілення прогресивних ідей. Машинобудування — це базова галузь економіки країни. Саме в машинобудуванні сконцентрований головний науково-виробничий та інженерний потенціал держави, який є основою для технічного прогресу.

Як повідомили в ГУ статистики у Полтавській області, за січень–липень 2020 року підприємства області реалізували продукцію машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устатковання, на 4445,8 млн грн; виробилилено 1,0 тис. інструментів, приладів та машин для вимірювання чи контролю, конвеєрів та елеваторів безперервної дії для товарів або матеріалів – 130 ковшових та 402 інших (крім конвеєрів та елеваторів пневматичних, призначених для шахт і інших підземних робіт, ковшових та стрічкових), 169 шт обладнання для підіймання, переміщення, навантажування та розвантажування, вентиляторів (крім настільних, підлогових, настінних, віконних, стельових вентиляторів або вентиляторів для дахів з вбудованим двигуном потужністю не більше як 125 Вт) – 561 осьовий та 160 відцентрових, 126 шт обладнання для сільського господарства, садівництва та бджільництва іншого, 2,9 тис. причепів та напівпричепів, цивільного використання.

Індекс промислової продукції порівняно з січнем–липнем 2019 року становив 64,1%.

Середньомісячна заробітна плата штатного працівника підприємств машинобудування у січні–липні 2020р. становила 10754 грн, що у 2,3 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (4723 грн).

З професійним святом працівників машинобудівного комплексу привітав голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

“Шановні працівники машинобудівного комплексу Полтавщини!

Прийміть щирі вітання з професійним святом!

Машинобудування забезпечує стабільне функціонування інших галузей промисловості, сфери послуг і побуту, позитивно впиває на темпи науково-технічного прогресу.

На машинобудівних підприємствах нашої області успішно впроваджуються сучасні технології виробництва, розширюється асортимент продукції, яка стає більш якісною, конкурентоспроможною.

Шановні машинобудівники, ваша наполеглива праця та високий професіоналізм значною мірою сприяють соціально-економічному розвитку області та України, зростанню добробуту населення.

Бажаю вам міцного здоров’я, миру, достатку, нових виробничих досягнень, успішної реалізації найсміливіших планів!”

Також з Днем машинобудівника привітав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Шановні працівники машинобудівної промисловості!

Прийміть щирі вітання з нагоди професійного свята – Дня машинобудівника!

Завдяки вашому високому професіоналізму, майстерності, досвіду та сумлінній праці виробляється сучасна, якісна, конкурентоспроможна продукція, яка користується попитом не лише в Україні, а й за її межами.

Підприємства галузі зосереджують найбільший в області виробничий та інтелектуальний потенціал, активно беруть участь у виконанні соціальних програм, створенні нових робочих місць, підтримують розвиток культури,  спорту, туризму, молодіжного дозвілля.

Шановні трудівники і ветерани машинобудування, прийміть щиру вдячність за вашу працю, творчість і наполегливість у розвитку виробництва, підвищенні якості продукції!

Бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, добра, миру та достатку!”

фото ілюстраційне

Система Orphus