Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Прокуратура виявила у колоніях на Полтавщині заборонені предмети та факти недотримання прав в’язнів

Органи прокуратури Полтавщини перевірили в установах виконання покарань області дотримання вимог кримінально-виконавчого та іншого законодавства України.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Полтавської області.

Установлено, що протягом 2020 року в колоніях допущено самогубство засудженого та травмування в’язня на виробництві, що спричинило його смерть, а також 17 випадків, коли в’язні завдавали собі ушкодження самостійно.

У зонах, що охороняються, вилучено 127 мобільних телефонів, понад 960 літрів браги, 96 колючих і ріжучих предметів та майже 27 грамів наркотиків. Найбільше забороненого знайшли в державних установах “Полтавська установа виконання покарань (№ 23)”, “Божковська виправна колонія (№ 16)” та “Полтавська виправна колонія (№ 64)”.

Також під час перевірки з’ясовано, що в колоніях працівники, які не пройшли первинну професійну підготовку щодо роботи, пов’язаної з використанням зброї та спеціальних засобів, усупереч вимогам законодавства допущені до виконання своїх службових обов’язків. Питання про здійснення вказаного навчання дистанційно не ініціювалося. Так, станом на кінець серпня нинішнього року у ВК №16 не пройшли навчання з первинної професійної підготовки 22 працівники, за якими закріплена зброя, у ВК № 64 та 65 – по 11 осіб.

Окрім цього, у серпні 2017 року розпочато капітальний ремонт приміщень трьох внутрішніх постів одного з режимних корпусів державної установи “Полтавська установа виконання покарань (№ 23)” для тримання засуджених до довічного позбавлення волі, а також 52 камер на трьох поверхах режимного корпусу загальною площею 473 м². Замовником робіт є Міністерство юстиції України. Через три місяці роботи припинили, ремонт не завершено. Як наслідок, жоден засуджений до довічного позбавлення волі не забезпечений належними матеріально-побутовими умовами (порушується норма жилої площі на одного засудженого, вони перебувають поза сектором для тримання засуджених до довічного позбавлення волі тощо).

“За результатами перевірки прокуратура направила в Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції вказівку, в якій вимагає негайно вжити заходи, спрямовані на усунення виявлених порушень, та вирішити питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності службових осіб, з вини яких вони допущені. Також прокуратура звернулася з листом до Міністерства юстиції України, в якому акцентувала увагу на необхідності завершення капітального ремонту”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus