Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про зміни положень про накладання штрафних санкцій розповіли полтавські податківці

ГУ ДПС у Полтавській області звертає увагу платників податків на зміни та доповнення, які були прийняті Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466), в частині трансфертного ціноутворення (далі – ТЦ).

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Законом № 466 внесені зміни для урегулювання актуальних питань трансфертного ціноутворення, зокрема, щодо штрафних санкцій.

Зміни та розширення до пунктів 120.3 – 120.6 ст. 120 Кодексу переважно викликані запровадженням у вітчизняні правила ТЦ двох додаткових рівнів документації з ТЦ, повідомлень про участь у МГК, що є необхідною умовою встановлення дієвих механізмів понесення відповідальності у разі порушення платниками податків відповідних норм п.39.4 ст. 39 Кодексу.

У цілому такі зміни стосуються:
– поширення штрафів на випадки: неподання, у т. ч. неподання після спливу 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати штрафу, або несвоєчасного подання платниками податків, які здійснюють КО, у порядку встановленому податковим законодавством, глобальної документації з ТЦ (майстер-файлу), звіту у розрізі країн МГК, повідомлення про участь у МГК;
– впровадження штрафу за неповне відображення у звіті у розрізі країн МГК суми доходу (виручки) учасника МГК;
– впровадження штрафу за надання недостовірної інформації у повідомленні про участь у МГК та/або у звіті у розрізі країни МГК.

Крім цього, зменшено штраф за неподання уточнюючого звіту про КО та штраф на суму КО, щодо яких не була подана документація з ТЦ (локальний файл) та додаткова інформація (обґрунтування) на запит з додатковою вимогою до такої документації.

фото ілюстраційне

Система Orphus