Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про документацію з трансфертного ціноутворення розповіли в податковій Полтавщини

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон №466) внесено суттєві зміни та доповнення до правила трансфертного ціноутворення для вітчизняного бізнесу.

Новації стосуються широкого кола податкових питань, серед яких значний блок належить до імплементації плану дій BEPS та, зокрема, вдосконалення правил трансфертного ціноутворення (далі – ТЦ).

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

В рамках дії п.13 Плану BEPS передбачено трирівневу систему звітності з ТЦ, яка вже діє в багатьох країнах світу.

І рівень – крім існуючих вимог пп. 39.4.6 п.39.4 ст.39 ПКУ до змісту документації з ТЦ, платником податків додатково має бути зазначена наступна інформація:
– про фізичних осіб, які є кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) платника податків;
– щодо ланцюга постачання (створення вартості) товарів (робіт, послуг) у контрольованій операції;
– обґрунтування економічної причини (ділової мети) у разі придбання робіт (послуг), нематеріальних активів чи інших предметів господарських операцій, відмінних від товарів;
– копія аудиторського висновку щодо бухгалтерської (фінансової) звітності платника податків за звітний період, за який подається документація (якщо його наявність є обов’язковою для платника податків).

Відповідно пп. 39.4.8. п. 39.4 ст.39 ПКУ документація з ТЦ та глобальна документація з трансфертного ціноутворення (майстер-файл) подаються платником податків державною мовою в паперовому вигляді або в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

У разі подання разом із документацією документів, викладених іноземною мовою, платник податків одночасно подає переклад таких документів державною мовою.

Засвідчення автентичності перекладу документації з трансфертного ціноутворення та глобальної документації з трансфертного ціноутворення (майстер-файла) державною мовою не здійснюється.

фото ілюстраційне

Система Orphus