Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Посилення обмежень і частина Полтавщини у “жовтій” зоні є наслідком ігнорування людьми вимог карантину, – Полтавський центр громадського здоров’я

Через зростання показника захворюваності на COVID-19 вище встановленого порогу, окремі райони Полтавської області потрапили до “жовтої” зони адаптивного карантину. У Полтавському обласному центрі громадського здоров’я вважають, що це трапилось через те, що люди ігнорують вимоги карантину і не дотримуюються протиепідемічних правил.

Показник захворюваності по Полтавській області становить 44,05 на 100 тис. населення (при встановленому порогу 40,0 на 100 тис. населення – загальна кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів).

Показник захворюваності у Полтаві –  104,15. Це свідчить про те, що місто  стоїть на порозі “помаранчевої” зони.

Ця межа починається при показнику в 120. При таких темпах зростання захворюваності це може статися протягом кількох днів, повідомляють у Полтавському обласному центрі громадського здоров’я.

“Посилення обмежувальних заходів  і переведення частини Полтавської області до “жовтої” зони є наслідком ігнорування громадянами вимог карантину і невиконання елементарних заходів профілактики. Звертаємось до всіх! Будьте відповідальними, дотримуйтесь вимог “жовтої” зони адаптивного карантину! Використання масок, дотримання соціального дистанціювання, особистої гігієни, використання антисептиків – прості речі, які рятують від хвороби!”, – наголошують у Полтавському центрі громадського здоров’я.

Обмеження у “зеленій” зоні:

  • у громадських будівлях та транспорті користуватися масками;
  • при проведенні масових заходів передбачати 5 квадратних метрів на 1 людину;
  • забезпечити наповнюваність кінотеатрів, концертних залів – не більше 50% посадкових місць;
  • здійснювати перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць;
  • заборонено проведення дискотек, роботу нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля, а також проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).

У “жовтій” зоні додатково забороняється:

  • відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово;
  • діяльність хостелів;
  • робота після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;
  • проведення масових заходів в закладах громадського харчування у кількості більш як 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів.

 

 

Система Orphus