Ви тут:
Суспільство Україна 

Понад 60% українців вважають, що війну на Донбасі почала Росія, – опитування

Станом на серпень 2020 року понад 60% громадян вважають, що війну на Донбасі почала Росія.

Кожен п’ятий опитаний переконаний, що війну почали український уряд та олігархи. Не визначилися з відповіддю 18%.

Як пише “5 канал”, про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

На заході країни частка тих, хто покладає на Росію відповідальність за початок війни, становить 92%, у центральному регіоні – 70%, у південному – 36%, у східному – 29%.

Частка тих, хто вважає відповідальними український уряд та олігархів, на сході найвища – 44%, на півдні – 25%, у центрі – 16%, на заході – лише 2%. При цьому найбільше тих, хто не визначився, – на півдні (39%).

Оцінка громадянами конфлікту на Донбасі практично повністю збігається з думкою про винуватців війни. Трішки більше як 61% опитаних вважають, що це російська агресія, майже 22% переконані, що це громадянська війна, 17% не визначились або ж не погодились з обома варіантами.

На заході України 92% опитаних вважають війну російською агресією, у центрі – 70%, на півдні – 41%, на сході – 31%.

При цьому 42% опитаних на сході України вважає, що на Донбасі триває громадянська війна. На півдні так думає 21% опитаних, у центрі – 20%, на заході – приблизно 2%. При цьому найбільше тих, хто не визначився, – на півдні (38%).

Дослідження проведене на замовлення ГО “Детектор медіа” з 14 до 19 серпня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2022 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю “обличчям до обличчя”. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Система Orphus