Ви тут:
Полтавщина Р Суспільство 

“Полтавтрансбуд” святкує 77-річчя: підприємство розбудовує Полтаву з 1943 року

Історія підприємства “Полтавтрансбуд” почалася 23 вересня 1943 року, з Дня визволення міста Полтава. Тоді була заснована будівельна ділянка треста «Південтрансбуд» для відновлення інженерної інфраструктури Полтавської області. Згодом підприємство приєдналося до активної роботи з будівництва та реконструкції об’єктів промислового, адміністративного та житлового призначення… А сьогодні “Полтавтрансбуд” – одне з найбільших будівельних підприємств у регіоні, яке займається будівництвом та введення в експлуатацію об’єктів житлового, виробничого і соціального призначення.

З нагоди 77-річчя компанії відбулася святкова зустріч керівного складу “Полтавтрансбуд” (голови спостережної ради, співзасновника Валерія Маляренка, директора Сергія Шандиби, головного інженера Андрія Тарасенка) та партнерів підприємства зі ЗМІ. Говорили про розвиток, плани, етапи трансформації.

“Зараз наша основна діяльність – це спорудження житлових будинків. Починаючи з 2004-2005 років ми на 90% будуємо житло. За цей час ми вже ввели в експлуатацію близько 350 тис. квадратних метрів житлової площі. Це серйозні показники навіть для міст-мільйонників. Підприємство переживало складні часи, але ми вистояли. Зараз же у нас є об’єкти для діяльності на наступні 15 років ( у урахуванням темпів, за якими ми будуємо останні роки). Є розвиток. Маємо прекрасний колектив, який професійно реалізує всі плани”, – говорить Валерій Маляренко.

За роки своєї діяльності спеціалістами «Полтавтрансбуд» зведені сотні будинків житлової, комунальної, промислової, транспортної, культурної та соціальної інфраструктури. Серед них: будівля Полтавського філіалу Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Палац дозвілля «Листопад», Свято-Успенський собор, підземний торговий центр «Злато місто», протитуберкульозний диспансер, будівлі Полтавської митниці, Художньої галереї та багато інших.

Особливої уваги заслуговують програми підприємства з житлового будівництва. Тільки за останні десятки років підприємством було збудовано і здано в експлуатацію понад 600 тисяч квадратних метрів житла.

“Наразі основний пріоритет у будівництві для нас – це цегла. Та й світова тенденція: екологічність, довговічність та комфорт. Тому ми вирішили споруджувати саме цегляні будинки. Вони, на моє переконання, екологічні, тут є правильний мікроклімат, аура… Таке житло, звичайно, дорожче, бо це ручна робота. Але ми свідомо вибрали цей шлях. Наша конкурентна перевага – це те, що 90% робіт ми виконуємо власними силами. Сьогодні у структурі підприємства успішно функціонує проектний відділ, автотранспортна механізована колона, цех по виробництву залізобетонних виробів, розчиннобетонний вузол, столярний цех. Це дає можливість зменшити собівартість будівництва і, відповідно, вартість житла для покупців”, – наголосив голова спостережної ради.

Наразі стратегічними партнерами “Полтаватрансбуд” є Козельщинський завод будівельних матеріалів та компанія “Екіпаж”, яка займається постачанням вікон. Також підприємство тісно співпрацює з Національним університетом “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” та Полтавським ліцеєм №1, поповнюючи свої ряди молодими фахівцями.

“Полтаватрансбуд” – це, в першу чергу, висока ділова репутація. Цій компанії довіряють і цінують роботу її фахівців. Полтава – це студентське місто. І багато молодих людей після навчання хочуть залишитися жити тут. Наше завдання – зробити Полтаву майданчиком для розвитку молодих людей. Також, вважаю, що Полтава – це привабливе туристичне місто. Необхідно сприяти розкриттю її туристичного ресурсу, розвитку інфраструктури: готелі, сквери, парки, фонтани…”, – сказав доктор архітектури, професор, Заслужений архітектор України, головний фахівець Інституту розвитку міста Вадим Вадімов.

Розбудовуючи обласний центр, підприємство “Полтаватрансбуд”, внесло свій стиль у формуванні зовнішнього вигляду Полтави. Багато об’єктів відзначені високими державними нагородами. Житлові будинки за адресами: вул. Жовтнева, 50 та вул. Жовтнева, 46-в стали візитівками нашого міста.

В результаті забудови міста житловими будинками підприємство також відновлювало та розбудовувало інженерні мережі всього міста, що дало можливість нормально функціонувати мережам, які були зношені на 90% та побудовані ще за радянських часів. За останні 15 років працівники ”Полтаватрансбуд” побудували 18 трансформаторних підстанцій, 8 підвищувальних насосних станцій, десятки кілометрів мереж газопостачання, водопостачання та каналізації.

Наразі в розробці під забудову підприємство має десятки будівельних майданчиків загальною площею житла понад 300 тисяч квадратних метрів.

Система Orphus