Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавський музей поповнився новими археологічними знахідками

Колекція Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського поповнилася цікавими, поодинокими археологічними знахідками.

Про це повідомили у Полтавському краєзнавчому музеї.

Артефакт передав полтавець. Горщик, що випадково було знайдено в Новосанжарському районі, відноситься до катакомбної культурно-історичної спільності (XX – XVI ст. до н.е.) доби бронзи. Надійшов він до науково-дослідного експозиційного відділу археології музею у вигляді великої кількості фрагментів (розвалу), що в подальшому був відреставрований до цілої форми музейним реставратором.

“Горщик біконічної форми, високих пропорцій з прямими вінцями, що плавно переходять в високо розташовані округлі плічка. Дно невелике, пласке. Верхня частина горщика прикрашена орнаментом, що складається з семи горизонтальних рядів відтисків подвійної мотузки, між якими розташовані короткі, косо поставлені з нахилом вправо відтиски одинарної мотузки, окрім 6 та 7 рядів. Нижня частина та вся внутрішня поверхні вкриті розчосами. Колір коричневий. Розміри: 22,0 х 23,5 см”, – розповіли у музеї.

Відновлений повністю предмет вперше презентували на музейній експрес-виставці до Дня Археолога.

Наступний археологічний предмет скребачка – виріб з кременю енеолітичного часу, давнє знаряддя праці (ІV – ІІІ тис. до н. е.). Ця річ була знайдена випадково під час відпочинку, на березі р. Коломак, неподалік с. Соснівки. 

Ще одна випадкова знахідка була передана до музею краєзнавцем з Лубенщини, який знайшов 18 фрагментів ліпленого горщика на поселенні Лящівка-ІІ в ур. Лящівка, поблизу с. Засулля Лубенського району. Такий посуд відноситься до доби фінальної бронзи – раннього залізного віку і може датуватися Х – ІХ ст. до н.е. Висота до плічка – 17 см.

Усі знахідки відносяться до категорії випадкових з конкретним місцем їх знаходження і стануть важливим доповненням археологічної колекції музею.

Фото: Полтавський краєзнавчий музей

Система Orphus