Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавські телеканали показали просвітницький ролик про Катерину Грушевську

Телеканали ІРТ , «Місто+» і «Центральний» показали полтавцям новий проникливий історичний ролик Українського інституту національної пам’яті (УІНП). Про це повідомили в полтавському офісі Північно-Східного міжрегіонального відділу УІНП.

«Продовжуємо повертати забуті імена. Цього разу розповіли про талановиту дослідницю української минувшини Катерину Грушевську,120-річчя якої згідно з Постановою Верховної Ради відзначається цьогоріч на державному рівні», – зауважив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

«Золота Кулюня» – так називали рідні й близькі Катрусю Грушевську.

«Перший помічник у всіх моїх справах» – казав про неї Михайло Грушевський. «Являлась участницей антисоветской националистической повстанческой организации, подготовлявшей вооруженное восстание, свержение Советской власти и создание «Самостоятельного буржуазного националистического государства» – виніс вердикт суд 1939 року, який відправив її на 8 років в табори ГУЛАГу. Додому вона вже не повернулася.

Катерина Грушевська – одна з перших українських етносоціологів, редакторка й упорядниця наукових видань та часописів, єдина донька, помічниця і соратниця видатного історика, голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського, повідомили на офіційній ФБ-сторінці УІНП.

Ролик став продовженням започаткованого УІНП циклу «Люди епохи». Виробництво – Bober Film Studio. Інститут нацпам’яті висловив подяку за сприяння у створенні відео історико-меморіальному музею Михайла Грушевського та особисто його директорці Світлані Паньковій.

Детальніше про життя і трагічну долю цієї неординарної дослідниці можна прочитати на офіційному сайті УІНП.

Система Orphus