Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавські податківці розповіли, як скористатись правом на податкову знижку

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що громадяни мають право скористатися податковою знижкою за наслідками 2019 року.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум платник відображає у річній податковій декларації, яка подається до контролюючого органу по 31 грудня 2020 року включно.

Для включення до податкової знижки дозволено такі витрати:

– частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;

– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;

– сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;

– страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;

– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;

– суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

– суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;

– суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;

– суму коштів у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

Слід врахувати, що відповідно до пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Система Orphus