Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Плюси і мінуси частого вживання гострої їжі, – назвала дієтолог

Вживання гострої їжі має як плюси для організму, так і мінуси. Детальніше про це розповіли нутриціолог Світлана Трапезнікова, а також гастроентеролог-дієтолог Нурія Діанова.

Експерти відзначають, що найчастіше гострий смак людина відчуває завдяки вживання червоного перцю, в складі якого є капсаїцин. Їжа , яка містить останній має чимало корисних властивостей. Зокрема, запускається обмін речовин, також таким чином можна поліпшити кровообіг. У деяких випадках гострі страви протистоять бактеріям, які ризикують потрапити в шлунково-кишковому тракті. Однак через надлишок гострого в організмі більш активно виробляється шлунковий сік, що загрожує печією. Якщо постійно налягати на їжу гостріше, можна “догратися” до гастриту. Деякі продукти відрізняються здатністю частково нейтралізувати гостроту. Серед них лимон і лайм, також підійде крохмалиста їжа. Той же рис діє в якості сорбенту, пише ukrhealth.net.

Дієтологи радять гостру їжу вживати раз на тиждень, пише “Слово і Діло“. У разі проблем з шлунково-кишкового тракту потрібно взагалі відмовитися від неї. Якщо є виражена тяга до такого раціону, існує ймовірність дефіциту в організмі вітамінів і мінералів. Іноді всьому виною відсутність ферментів, що допомагають продуктам перетравлюватися.

Гостре стимулює апетит, тому корисно для тих, у кого такий відсутній. Це в тому числі люди з онкологією, що втрачають тягу до їжі на тлі лікування. У невеликій кількості гострі страви можна вагітним при токсикозі. Перевагу краще віддавати прянощів.

фото ілюстраційне

Перейти до вмісту