Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пільгові перевезення й підтримка підприємництва: у Полтавській ОДА напрацьовують пропозиції щодо забезпечення соцзахисту учасників АТО/ООС

Перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін, заступник голови  облдержадміністрації Катерина Рижеченко, представники профільних департаментів обговорили з представниками громадських організацій та об’єднань учасників АТО/ ООС питання, які найбільше турбують бійців та їхні сім’ї. Також обговорили пропозиції щодо забезпечення соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Дмитро Лунін наголосив на важливості таких зустрічей. Саме комунікація є ефективною для вирішення  найболючіших питань.

Т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Олена Онупко поінформувала присутніх про дію обласної Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки, відповідно до якої здійснюється підтримка підприємницької ініціативи.

«Нею можуть скористатися й учасники бойових та молодь. За цією програмою на поточний рік затверджено фінансування 1 млн  на підтримку бізнес проєктів. Ініціативи подають до ОДА. Їх розглядає комісія. Однією з умов участі є створення нових робочих місць. Сума фінансової підтримки залежить від кількості створених робочих місць, які не можуть бути скорочені впродовж одного року з моменту отримання фінансової підтримки. Програма передбачає відшкодування тіла кредиту: за одне робоче місце – 10%, за два робочих місця – 15%, за три і більше робочих місць – 20%», – розповіла Олена Онупко.

За три роки було надано підтримку на загальну суму 2,2 млн. грн та створено 131 нове робоче місце. Цього року маємо 4 заявки від підприємців.

Член Громадської спілки «Координаційна рада громадських організацій учасників АТО» Тарас Лелюх розповів, що спілка атовців розробила власну програму, яку планують запровадити на всеукраїнському рівні.

«Я сам підприємець. Нині, щоб започаткувати справу учаснику бойових дій чи молодій людині, чи бізнесмену початківцю потрібна підтримка, щоб отримати певні консультації фахівців безплатно. Ми пропонуємо запровадити  тренінги, семінари чи навчання для початківців. Потрібна й хоча б мінімальна юридична допомога», – сказав Дмитро Лунін і запропонував більш детально обговорити дану ініціативу, зустрітися ще раз наступного тижня та прописати дорожню карту.

«У нас також є певне бачення щодо цього питання. Говорили з Мінцифрою. В планах відкрити бізнесінкубатор у новому ЦНАПі. Зможемо залучити й ваших представників. Проводитимемо постійні тренінги не з теоретиками, а з практиками,  чиї підприємства є успішними», – сказав Дмитро Лунін.

Розглянули й питання про безоплатний міжобласний проїзд (ФОП «ЛЮК»), про пільгове перевезення учасників АТО/ООС та родин загиблих.

Як зазначила заступник голови ОДА Катерина Рижеченко, нині гостро стоїть питання пільгових перевезень. Спільно з перевізниками в ОДА було проведено кілька нарад.  Дане питання винесли на розгляд чергової сесії облради. Депутати прийняли звернення до Міністерства ветеранів України щодо прийняття єдиного, на рівні держави порядку відшкодування коштів за пільгове перевезення. Тобто на міжміських та міжобласних маршрутах повинен діяти єдиний порядок. Мінветеранів запропонувало створити робочу групу й зазначило, що це питання перебуває в них на контролі.

Директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмила Корнієнко додала, що 3 червня 2020 року на сесії обласної ради депутати підтримали ініціативу що внесення змін до Порядку та розширено перелік пільгових категорій громадян, які мають право на одержання відповідної компенсації такою категорією як «члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни».

Також обговорили питання забезпечення житлом учасників АТО/ООС, увіковічення пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС,  військово-патріотичне виховання молоді. Розглянули пропозицію Громадської спілки «Координаційна Рада громадських організацій учасників АТО» про перейменування робочої групи в Консультативну раду у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України.

Довідка. На 1 вересня в Полтавській області діють різні громадські об’єднання учасників бойових дій. З них – 1 обласна та 25 районних ГО учасників бойових дій в Афганістані,  46 ГО учасників бойових дій в зоні АТО/ООС, 18 ГО сімей загиблих в АТО/ООС, 10 організацій, що об’єднують учасників бойових дій в АТО/ООС, в Афганістані та інших зонах військових конфліктів.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus