Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо”: у Полтаві презентували франкомовний варіант дитячої книги

14 вересня на подвір’ї Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського презентували франкомовний варіант дитячої книжки Людмили Яковлевої “Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо”.

Про це повідомили на Facebook-сторінці музею.

Під час презентації виступили директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко, заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко. Також авторка книги, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України, археолог, палеолітознавець Людмила Яковлева та професор Сорбонського університету, голова Міжнародного об’єднання преісторичних та протоісторичних наук (UISPP) Франсуа Джінджан.

Розрахований твір на дітей віком 8-10 років, поінформували у Полтавській ОДА.

«Відвідала минулого тижня Гінцівську стоянку. Пані Людмила мені презентувала це унікальне місце. Його важливо зберегти для науковців. А нова книга спонукатиме малечу цікавитися історією. Добре, що в ній усі наукові факти викладені доступною мовою. А тепер про Гінці знатимуть не лише діти в Україні, а й у Франції», – сказала Катерина Рижеченко.

Людмила Яковлєва розповіла, що ідея написати дитячу книгу виникла після одного з днів відкритих дверей, які вона щороку проводить у Гінцівській стоянці.

«Люди цікавляться пам’ятками археології. Багато туристів приходять із дітьми. Для них потрібно все розповідати інакше. Тож почала з дітьми розмовляти їхньою мовою. Це не просто казка, а твір, пов’язаний з Гінцівською стоянкою. Розповідає про те, як жили люди в добу кам’яного віку. Це моя перша дитяча книга. Нині маю замовлення на написання другої частини. А ще батьки просять зробити мультфільм за цим твором»,– зазначила Людмила Яковлєва.

Книга надрукована видавництвом “Астрая” завдяки Благодійному міжнародному фонду “Archeologie d’Eurasie” у межах проекту “Археологія для дітей”. Декілька примірників залишиться на Полтавщині. Всі інші перепадуть до Франції.

Нагадаємо, минулого року презентували дитячу книгу «Первісні пригоди дівчинки Уди та мамонтеняти Мо» українською мовою.

Фото: Facebook

Система Orphus