Ви тут:
Культура Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Перерозподіл зекономлених коштів через COVID-19: відбулось засідання комісії Полтавської облради з питань освіти, науки і культури

22 вересня відбулось засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки і культури під головуванням Сергія Шевчука.

Депутати облради, керівники профільних департаментів, заступники голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін та Катерина Рижеченко розглянули проекти рішень чергової сесії стосовно культури та освіти.

Через запроваджений карантин виникла економія коштів практично по всім напрямкам Комплексної програми розвитку культури, загальна сума зекономлених коштів становить 9 млн 200 грн.

Про це повідомила т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Ірина Удовиченко.

“Ці кошти спрямовуються на заробітні плати (3 млн грн), реставрацію Полтавської обласної філармонії (3 млн грн), встановлення огорожі на береговій зоні меморіального ставу на території Національного музею-заповідника М.В. Гоголя (140 тис. грн), роботу WEB-серверу для онлайн-карти археологічного кадастру “Центр охорони та досліджень пам’яток археології (73 тис. грн)”, – зазначила основні суми Ірина Удовиченко.

Плановий показник по напряму організації культурного дозвілля населення і розвиток аматорського мистецтва становить 8 млн 520 тис. грн. Фактичне фінансування по напряму складає в сумі 1 млн 54 тис. грн. Такий низький рівень освоєння коштів обумовлений фактичною відміною 80% культурно-мистецьких заходів, за виключенням державних свят у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська розповіла про хід реалізації Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки та про стан фінансування закладів освіти Полтавщини в умовах карантину.

“Станом на 21 вересня 2020 року план на 9 місяців по закладах та установах освіти, що фінансуються з обласного бюджету, по загальному фонду становить 643 млн грн. Профінансовано 516 млн грн. Залишок невикористаних коштів за 9 місяців становить 126 млн 363 тис. грн. Департаментом проаналізовано економію бюджету й буде подано на чергову сесію питання з перерозподілу коштів. По спецфонду план на 9 місяців становить 104 млн 300 тис. грн, профінансовано 6 млн 200 тис. Залишок становить 98 млн грн”, – розповіла Віта Ковальська.

Також розглянули проект рішення обласної ради “Про запровадження музичного виконання Державного Гімну України у закладах освіти”. Депутати впевнені, що Державний Гімн варто виконувати під час урочистих свят, але не на початку кожного уроку. В умовах нинішнього карантину збирати дітей для виконання гімну є недоцільним. Втім, цей проект рішення додатково ще обговорять.

Система Orphus