Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Перехід на зимовий час: коли переводити годинник

Перехід на зимовий час у 2020 році в Україні відбудеться в останню неділю жовтня – в ніч на 25 жовтня. Це може негативно впливати на ваше самопочуття, пояснюємо, як зменшити наслідки.

У ніч з 24 на 25 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинника потрібно перевести на годину назад. Попри те, що ми зможемо спати на годину довше, зміна режиму може створити додатковий стрес для організму, передає 24 канал.

Для більшості людей, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, такий перехід не нестиме серйозної загрози. Втім все одно варто слідкувати за своїм організмом та уникати додаткових стресів та навантажень.

Сонячне світло є одним з основних факторів, який керує добовими ритмами людини. Оскільки стійкість добових ритмів є важливим для багатьох біологічних процесів людини, дослідники виявили, що переведення годинника може мати певні негативні наслідки для здоров’я.

Негативні наслідки переведення годинника

  • порушення сну;
  • порушення серцево-судинної функції;
  • зміни в емоційному стані (в період переходу навіть зростає ймовірність трагічних випадків).

Найбільшу загрозу від переходу на зимовий час мають люди з серцево-судинними хворобами. Дослідження вказують, що після зміни часу збільшується ймовірність настання серцевого нападу.

Як зменшити вплив переведення годинника

  • ходіть гуляти. Сонячне світло допоможе призвичаїтись до змін;
  • менше стресу. Уникайте важких завдань, важливих справ та інтенсивних фізичних навантажень;
  • здорове харчування.;
  • достатньо спіть.

Організм має повністю пристосуватися за тиждень-два. Але якщо ви ніяк не можете оговтатися, почуваєте себе втомленими та розбитим – зверніться до лікаря.

Система Orphus