Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Пацієнти з COVID-19 лікуються у стаціонарі безоплатно, – НСЗУ

Пацієнти з COVID-19 лікуються у стаціонарі безоплатно. НСЗУ платить лікарням за надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 у стаціонарі, за абсолютно всі лікарські засоби та медичні вироби.

В тариф на оплату послуг медзакладів, які надають стаціонарну медичну допомогу таким пацієнтам, включено всі лікарські засоби та медичні вироби, необхідні для лікування як в умовах терапевтичних/інфекційних відділень, так і в умовах інтенсивної терапії, повідомляють у НСЗУ.

Вкотре наголошуємо, перше, що потрібно зробити пацієнту в разі виникнення у нього симптомів COVID-19 – зателефонувати своєму лікарю, з яким він підписав декларацію. І далі дотримуватись рекомендацій свого лікаря.

Якщо необхідно, лікар направить до пацієнта додому мобільну бригаду для взяття зразків для тестування, та, в разі підтвердження коронавірусної хвороби, надасть рекомендації щодо лікування вдома або порадить звернутись до лікарні.

Якщо пацієнт не має свого лікаря, або його лікар відмовив у виклику мобільної бригади попри наявність у пацієнта симптомів, йому необхідно зателефонувати на регіональну телефонну «гарячу лінію» з питань COVID. Тоді бригаду викличе диспетчер обласної «гарячої лінії». Номер телефону можна знайти на сайті НСЗУ.

Якщо у пацієнта критичний стан (утруднене дихання, висока температура) – він має телефонувати до «швидкої». І далі вже бригада екстреної меддопомоги оцінюватиме стан здоров’я пацієнта та визначатиметься щодо необхідності його госпіталізації.

Тариф, за яким НСЗУ оплачує послуги медзакладів за надання допомоги хворим на COVID-19 чи з підозрою на нього, включає доплати медикам, які безпосередньо працюють з такими пацієнтами, у розмірі до 300% до заробітної плати. За здійснення цих доплат лікарям та медпрацівникам закладу несе відповідальність головний лікар закладу.

НСЗУ виплатила майже 3,5 млрд грн за надання медичними закладами допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього у квітні-липні.

За квітень-серпень до медзакладів було госпіталізовано 48 292 пацієнти з коронавірусною хворобою, з них близько 17% пацієнтів отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.

Система Orphus