Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Основні симптоми “синдрому вигорання”, – назвали фахівці

Темп життя в сучасному світі настільки швидкий, що у деяких вже не залишається сил бігти. Робота, дім, діти, відносини – на все просто не вистачає сил. У якийсь момент потрібно зупинитися – якщо ви не хочете стати ще однією жертвою “синдрому вигорання”.

“Синдром вигорання” – різновид професійної деформації, що характеризується фізичним і емоційним виснаженням, внаслідок якого людина може втрачати працездатність, сон, апетит і інтерес до життя, повідомляє zdorovia.com.ua

Втома

Це одна з найбільш ранніх ознак “вигорання”. Почуття втоми – це сигнал організму про те, що він не справляється з навантаженнями. Все починається з незначної втрати працездатності, а закінчується відчуттям повного безсилля, навіть після тривалого відпочинку.

Якщо вам складно заснути, і ви швидко втомлюєтеся, візьміть відпустку хоча б на кілька днів для відновлення сил.

Тривожність

Постійне почуття тривоги і занепокоєння – одна з ознак порушень психічного здоров’я, про який потрібно дбати не менше, ніж про фізичне. “Синдром вигорання” часто починається з легкого напруги і хвилювання, які пізніше можуть розвинутися в страх і депресію – а їх лікувати набагато складніше.

Поганий настрій і стрес можуть провокувати різкі перепади настрою, пише Medical Daily, а саме чергування таких сильних емоцій, як страх, роздратування, напруження і смуток. На цьому етапі людині все стає складніше контролювати їх, і він «зривається» на колег, друзів і рідних.

Забудькуватість

Перевтома і постійне відчуття тривоги не можуть не позначатися на розумових здібностях. Забудькуватість – явна ознака того, що ви занадто багато працюєте. Нерідко люди, що знаходяться в умовах сильного психологічного тиску, скаржаться на неуважність і часткову втрату пам’яті.

Якщо ви відчуваєте, що вам складно утримати інформацію в голові, постарайтеся знизити рівень стресу. Це можна зробити за допомогою зміни обстановки, спеціального харчування і вправ на розслаблення.

фото ілюстрацій

Система Orphus