Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Онкозахворювання у дітей та туберкульоз: до Програми медгарантій внесли зміни

16 вересня Уряд ухвалив рішення про збільшення з 1 вересня тарифів на оплату медичних послуг з лікування онкологічних захворювань у дітей та на лікування мультирезистентного туберкульозу.

Зокрема: тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей збільшено в 4,7 рази.

“Це дозволить надавати якіснішу допомогу дітям з такими захворюваннями, зокрема, забезпечити маленьких пацієнтів найбільш сучасними лікарськими засобами для подолання недуги”, – зазначають у НСЗУ.

А також тариф на лікування мультирезистентного, тобто стійкого до лікування, туберкульозу збільшено на 40%. Вилікувати мультирезистентний туберкульоз важче і дорожче, ніж туберкульоз, чутливий до антибіотиків.

За даними Центру громадського здоров’я, частка пацієнтів, що мають мультирезистентну форму туберкульозу в Україні становить близько 20% від усіх хворих на туберкульоз – це майже 6 000 осіб. Збільшення тарифу дозволить забезпечити їх лікування.

Збільшене фінансування медичні заклади, що надають послуги з лікування цих захворювань, отримають вже з 1 вересня. Найближчим часом НСЗУ почне приймати заявки на укладання додаткових договорів з цими закладами на фінансування за підвищеними тарифами.

Наступного року у лікуванні онкозахворювань та туберкульозу НСЗУ пропонує запровадити низку змін, зокрема, наступні:

– Збільшити тарифи на послуги з діагностики та лікування онкозахворювань та застосовувати до них коефіцієнти: підвищувальні для лікування дітей та понижувальні при проведенні променевої терапії не на лінійному прискорювачі, а на застарілому обладнанні.

– Виділити в окремий пакет послуги з діагностики, лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах.

– Запровадити новий пакет медичних послуг для лікування туберкульозу на рівні первинної медичної допомоги. Заклади первинки зможуть підписати з НСЗУ договір на надання допомоги хворим на туберкульоз. Як тільки пацієнт перестане виділяти бактерію туберкульозу (що буде підтверджено лабораторно), він матиме змогу лікуватися не в лікарні, а амбулаторно під наглядом свого сімейного лікаря. Задачею сімейного лікаря буде контролювати прийом пацієнтом протитуберкульозних препаратів та результативність лікування.

– Збільшити тариф на медичні послуги з лікування туберкульозу принаймні до 33 тис. грн на рік. До тарифу застосовуватимуться коригувальні коефіцієнти за форму та локалізацію туберкульозу.

Система Orphus