Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Олег Синєгубов зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов та  його перший заступник Дмитро Лунін зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.

У ході зустрічі учасники обговорили перспективи та напрямки співробітництва: аеропорт як транспортний хаб, харчова промисловість, реабілітація військових.

Очільник області охарактеризував потенційні можливості регіону.

«Полтавщина промисловий, аграрний та туристичний край. Маємо понад 2 мільйони гектари земель сільськогосподарського призначення. 35% експорту сільгосппродукції надходить із нашого регіону. Полтавщина є одним з лідерів в Україні у молочному та тваринному виробництві. Щодо промисловості, то це машинобудування, газо- та нафто видобування. В області видобувають понад 40% українського газу, майже 60% газового конденсату та 10% сирої нафти. Ми всіляко залучаємо інвестиції. Сподіваємося на тісну та плідну співпрацю з вами. Зі свого боку готові надати інвесторам рівні, прозорі й зрозумілі умови для ведення бізнесу, адже це нові робочі місця для жителів області й розвиток інфраструктури», – сказав Олег Синєгубов.

Пан посол наголосив, що Литва готова підтримувати вже сталі традиції та розвивати нові, як між країнами в цілому, так і з областями й містами. «Україна та українці – наші найкращі друзі. Ми маємо багато галузей, в яких співпрацюємо. Але є й великий резерв, який треба використати. Ми відвідали Миргород, Полтавську міську раду, одну з шкіл. Залишилися задоволені побаченим», – сказав Вальдемарас Сарапінас.

Литовська сторона багато співпрацює з українськими компаніями посередниками. Зокрема, в галузі сільського виробництва. Наприклад, равлики, які постачає Полтавщина країнам Європи, проходять через Литву. Країна зацікавлена працювати без посередників щодо постачання сої, соняшника, зернових культур та інші сільгосппродуктів.

Обговорили на зустрічі й розвиток полтавського аеропорту.

поширити новину: