Ви тут:
Суспільство Україна 

Окупанти РФ закладають протитанкові міни на шляхах Донбасу, — штаб ООС

За даними звіту СММ ОБСЄ, опублікованого 17 вересня, під час виконання спостережного польоту безпілотний літальний апарат СММ ОБСЄ на непідконтрольній Урядові України території зафіксував низку порушень з боку російсько-окупаційних військ.

Про це інформує пресцентр ООС.

Так, 13 вересня БПЛА СММ було помічено чотирнадцять протитанкових мін, установлених поперек автошляху поблизу Саханки Донецької області.

Також вісім протитанкових мін, установлених в один ряд поперек автошляху, і двадцять протитанкових мін, установлених нещільними групами на східній та західній смугах руху цього ж автошляху, було зафіксовано поблизу населеного пункту Весела Гора на Луганщині.

16 вересня в населеному пункті Веселе Донецької області спостерігачі вперше побачили шість фрагментів боєприпасів, із них чотири оцінені як металеві труби від реактивних снарядів реактивної системи залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град», 122 мм), а два – як хвостові стабілізатори 120-мм мінометних мін.

“Українська сторона СЦКК наголошує, що викладені факти чітко вказують на порушення Мінських домовленостей та досягнутих 22 липня 2020 року домовленостей щодо заходів із посилення режиму припинення вогню. Російсько-окупаційні війська і надалі систематично нехтують режим припинення вогню та вкотре збільшують мінні поля, розміщують боєприпаси в житлових масивах, чим наражають на небезпеку мирних жителів Донбасу”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus