Ви тут:
Суспільство Україна 

Окупанти РФ на Донбасі укріплюються та розташовують техніку з порушенням лінії відведення, — штаб ООС

За даними звіту СММ ОБСЄ, опублікованого 9 вересня 2020 року, під час спостережного польоту безпілотний літальний апарат СММ ОБСЄ на непідконтрольній урядові України території виявив з боку незаконних збройних формувань Російської Федерації порушення домовленостей, які вступили в дію з 27 липня 2020 року.

Про це повідомляє пресцентр ООС.

Так, 7 вересня зафіксовано продовження наявної траншеї поблизу населеного пункту Березівське Луганської області. А 8 вересня команда СММ ОБСЄ зафіксувала 5 осіб збройних формувань із лопатами біля однієї з їхніх позицій на північно-східній стороні дороги місцевого значення поблизу Раївки Луганської області.

Також під час спостережного польоту БПЛА СММ ОБСЄ з порушенням лінії відведення на полігонах було зафіксовано 16 самохідних гаубиць (2С1 «Гвоздика», 122 мм) та 6 буксируваних гаубиць (Д-30А«Жаба», 122 мм) поблизу Бугаївки Луганської області, а також три реактивних системи залпового вогню (БМ-21 «Град», 122 мм) неподалік Покровки Донецької області.

Крім того, на полігоні поблизу населеного пункту Бугаївка на Луганщині було виявлено дванадцять танків (імовірно Т-64 – 5 одиниць; невстановленого типу – 7 одиниць) та три ймовірно зенітних ракетних комплексів (9К35 «Стріла-10»). На полігоні поблизу Тернового, на Донеччині, патрулем зафіксовано чотири танки (невстановленого типу), а на полігоні поблизу Покровки – три самохідних гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм); три буксирувані гаубиці (Д-30 «Жаба», 122 мм); десять танків (невстановленого типу) поза межами виділених місць зберігання.

«Українська сторона СЦКК наголошує, що зафіксовані факти вказують на порушення незаконними збройними формуваннями Російської Федерації домовленостей, які вступили в дію 27 липня 2020 року. Зокрема, це стосується розширення та поглиблення позицій, а також систематичного нарощення озброєння й військової техніки в прямій близькості до лінії зіткнення», – йдеться у повідомленні.

Система Orphus