Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 30 вересня: день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, що сьогодні неможна робити

Сьогодні православні християни відзначають День пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. У народі день святих мучениць називали «бабиним днем», оскільки іменини в цей день відзначали багато жінок і дівчат. Вважається, що ці християнські святі є покровителями жінок у родинних і домашніх справах.

Про це повідомляє Radiotrek.rv.ua.

За давньою традицією, жінки, подібно до Софії, яка оплакувала дочок, повинні почати день з плачу. Сльози на «бабські іменини», як вважалося, протягом року будуть оберігати домівку жінки від нещасть.

Заміжні жінки, щоб забезпечити щастя і спокій в будинку, вранці йшли в храм, де купували три свічки. Дві ставили в церкві перед іконою Ісуса, а третю несли додому.

У цей день пекли коровай, а опівночі в його середину ставили свічу, що залишилась. Її підпалювали і 40 раз читали заповітні слова про те, щоб спокій в будинку прибував, а все погане безслідно зникло.

30 вересня вважалось в народі непростим, небезпечним днем. Поганою прикметою вважалося призначити на цей день вінчання або заручини. В той же час, «сільські святці» були періодом знайомств і залицянь.

Жінкам в цей день не можна займатися домашніми справами. Замість цього слід «виплакатися» за себе і своїх близьких, а також піти до церкви.

У Софії просять здоров’я для хворих дітей, успішного зачаття дитини і позбавлення від жіночих захворювань.

Народні прикмети на 30 вересня:

Згідно з повір’ям, якщо 30 вересня пішов дощ, то приходу весни слід чекати рано

Якщо ранок в цей день похмурий, то найближчим часом погода буде хорошою

Якщо 30 вересня тепло і ясно, то саме час відправлятися на рибалку, тому що кльов сьогодні буде відмінним.

Система Orphus