Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 23 вересня – День Петра і Павла

23 вересня вшановується пам’ять святителів Павла і Петра – єпископів Нікейських. Згідно з переказами, жили вони в IX столітті під час правління царя Льва Ісаверяніна. Святий Петро завжди боровся з язичниками, через що загинув мученицькою смертю. Відомо, що Петро вів листування зі святим Федором. Що стосується Павла, то він проповідував на території Нікеї, і про його життя не збереглося жодних відомостей.

Про це інформує Ukr.Media.

Зазвичай саме 23 вересня на Петра і Павла прийнято було зривати горобину і вішати грона над дахами будинків. Слов’яни вірили, що це допоможе їм захиститися від злих сил, позбавити не тільки себе, але і домашніх тварин від хвороб. Однак 23 вересня не можна було зривати всю горобину з дерев – залишали також ягоди і для птахів. З горобини в старовину готували дуже смачний квас. Говорили, що саме до 23 вересня горобина стає найсмачнішою, а тому, і вирушали на її збори. Це й не дивно, оскільки нічні заморозки якраз і сприяли тому, щоб горобина набувала так званий «зацукрований» смак. З горобини готували спеціальні лікувальні настої, оскільки знали, що ця ягода володіє протизапальними властивостями.

Існував досить цікавий спосіб боротьби з безсонням. Так, брали гілку горобину і окреслювали нею навколо себе коло. Оскільки здавна горобина вважалася засобом, який, згідно з прикметами, допомагає виганяти злих духів, то також розвішували її грона не тільки над будинками, але також близько городів і полів. Для приготування наливок і настоїв ягоди ретельно перебирали, засипали в бутлі, заливали горілкою і відправляли в темне місце на 2-3 місяці. Після цього належало струшувати сулію кожні 3-4 дні.

Народні прикмети на 23 вересня:

Багато горобини 23 вересня – восени буде багато дощів

Мало горобини 23 вересня – чекай суху осінь

Якщо людина народилася 23 вересня, то його талісманом є сапфір.

Фото: Agroday.com.ua

Система Orphus