Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 2 вересня: Самойлін день, що сьогодні віщує природа

У православ’ї 2 вересня – Самойлін день – відомий як день пам’яті пророка Самуїла, який вважався захисником і покровителем усіх селян і знедолених людей.

Про це повідомляє Ukr.media.

2 вересня вранці вирушали до церкви, щоб помолитися Самуїлу і попросити у нього гарної погоди.

Відомо, що Самуїл з’явився на світ в досить важкий час, коли люди ще не вірили в Бога і поклонялися ідолам. Завданням Самуїла було повчання народу на шлях істинний. Зробити це було досить складно, оскільки в той час при владі перебував первосвященник Ілля, і моральне розкладання людей в Ізраїлі досягло апогею. Зовсім скоро на ізраїльтян напали племена філістимлян, які захопили найвідомішу святиню – Ковчег Нового Завіту. Але Самуїл тут же закликав одноплемінників до покаяння, знайшов слова для того , щоб надихнути їх боротися за свою свободу. Вважається, що саме після цього почалося відродження народу. Цьому значною мірою сприяли так звані “пророчі зімни” Самуїла, які дозволяли пробудити в людях патріотизм. Зовсім скоро Самуїл став верховним суддею і правил дуже мудро. Однак, коли він постарів, люди злякалися, що після смерті Самуїла знову почнеться анархія. Саме тому, вони звернулися до Самуїла з проханням призначити правителя, який стане його наступником. Самуїл помолився Богу, і той велів зробити так, як просять люди, але попередив, що це спричинить нещастя. Тоді Самуїл призначив своїм наступником Саула, таємно помазав на царство Давида.

Самуїл вважався заступником чоловіків. Тому, 2 вересня вшановували представників сильної статі. Важливо було приготувати багато смачних страв, щоб господар будинку наївся і залишився задоволений частуванням. До речі, оскільки 2 вересня з’являлася велика кількість грибів, то їх часто можна було побачити на столі. Особливою популярністю в народі користувалася смажена картопля з грибами.

Народні прикмети на 2 вересня:

Журавлі високо і не поспішаючи летять – відповідно до прикмет осінь буде теплою.

2 вересня багато горобини виросло – восени буде багато дощів.

2 вересня потрібно обов’язково накрити багатий стіл, щоб господар був завжди добрим і ситим – тоді у нього і робота буде вдалою.

поширити новину: