Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 19 вересня: день Михайла, що сьогодні не можна робити

У цей день, 19 вересня, вшановується пам’ять архангела Михаїла, який був одним з найголовніших ангелів і дуже часто згадується в Священному писанні.

Про це інформує Depo.ua.

У Біблії він іменується архистратигом і шанується в якості глави всього ангельського воїнства, будучи покровителем християн, які виступають проти зла. Також Михайла називають захисником померлих, оскільки, згідно з переказами, саме він переніс на небеса душі Богородиці і пророка Авраама. Повір’я говорить, що Михайло охороняє ворота Раю. Зазвичай до Михайла звертаються з молитвами про зцілення від важких хвороб. Ім’ям Михайла дуже часто називають різні джерела, які володіють цілющими властивостями.

Кажуть, що саме цього дня, в IV столітті, мешканцю Ієраполя уві сні явився архангел Михаїл. Він сказав, що якщо німа дочка цього чоловіка вип’є води з джерела неподалік – вона зможе говорити. Так і сталося, й після дивовижного зцілення вся сім’я хрестилася, новина поширилася по християнському світу.

Михайлове Чудо – свято велике і серйозне. Цього дня не можна працювати за власним бажанням. Гріхом вважалося на Михайла сіяти, орати, рубати дрова, мазати хату, будувати, копати, пекти хліб і т.д. Можна було лише варити, пасти, виконувати дрібну хатню роботу, годувати худобу та птицю.

19 вересня влаштовували зустрічі з сусідами та родичами. Зазвичай розмовляли, обговорювали якісь події і питання, влаштовували бенкети, кожна людина приносила з собою якусь конкретну страву. 19 вересня було прийнято попередньо посваритися через якесь дріб’язкове питання, а вже за столом – миритися і брататися, щоб не конфліктувати протягом усього року.

Одне з перших похолодань — Михайлівські морози або ранки. У цей день працювати заборонялося — Бог покарає.

Народні прикмети на 19 вересня:

Не можна працювати 19 вересня – це, згідно з прикметами, до біди

Тепло на Михайлів день – осінь буде довгою

Листя осики 19 вересня лягають вгору лицевою стороною – зима буде холодною

Якщо людина народилася 19 вересня, то її талісманом є аметист

Якщо на деревах з’явився іній, варто очікувати взимку рясного снігу.

Система Orphus