Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 1 вересня: день Агапія, Тимофія і Теклі, що сьогодні віщує природа

У церкві 1 вересня вшановується пам’ять трьох мучеників Газских – Агапія, Тимофія і Теклі, які постраждали за віру приблизно в 304-306 рр.

Про це інформує Ukr.Media.

Як відомо, в юності Тимофій почав вивчати Святе письмо, а завдяки дару красномовства, став проповідником. У часи правління імператора Діоклетіана були організовані масові гоніння на послідовників Христової віри, і Тимофій також був спійманий. Його звинуватили у злочинах, скоєних проти язичницьких богів, і піддали чисельнним тортурам. Однак Тимофій не відрікся від віри, не визнав своєї вини, а, навпаки, продовжував проповідувати й говорити про любов до Бога і людей. Після цього його засудили до спалення.

У тому ж місті постраждали Текля і Агапій, яких язичники віддали на розтерзання диким тваринам. Обидва мученика також були звинувачені язичниками в брехливості та неправильності того, що вони проповідували, не захотіли підкорятися і поклонятися язичницьким богам.

1 вересня тісно пов’язували з часом, коли визрівав буряк, і, за прикметами, якщо врожай був багатим, то раділи всі, адже на основі буряків можна було приготувати велику кількість страв, і до того ж, він не тільки чудово зберігався в коморах, але й володів унікальним складом за кількістю вітамінів і мінералів. Цікаво, що листя буряка знахарі рекомендували прикладати до запалених очей, а при зубному болі треба було потримати в роті коріння буряка. Готували на основі цього овоча різні супи – в основному це був наваристий борщ. Разом з квашеною капустою буряк також подавали з вареною картоплею.

В православ’ї 1 вересня пов’язують з особистістю Андрія Стратилата, який постраждав за віру в Христа.

1 вересня було прийнято закінчувати всі господарські та торговельні угоди. Селяни 1 вересня починали сушити і м’яти льон, мочити коноплі. Починалися так звані засідки, коли жінки вечорами збиралися в хатах (найчастіше в будинках вдів), де розмовляли і займалися якою-небудь роботою (наприклад, рукоділлям). Довгий час зберігалася традиція садити хлопчиків на коней 1 вересня, коли їм виповнюється 4 роки – так привчають дитину до роботи і дорослого життя.

Народні прикмети на 1 вересня:

Віє вітер південний 1 вересня – буде добрий урожай вівса.

Якщо людина народилася 1 вересня, то, за прикметами, вона буде дуже мудрою. В якості оберега їй рекомендують носити талісмани з агатом і гранатом.

поширити новину: