Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Надання хірургічної меддопомоги: роз’яснення

За Програмою медичних гарантій українці безоплатно можуть отримати хірургічну допомогу. НСЗУ законтрактувала 844 медзаклади на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах. 4 з них – приватні.

В безоплатний пакет хірургічної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

– проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії;

– інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;

– післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія;

– цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;

– медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень;

– ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;

– харчування в стаціонарних умовах.

Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки та медичні вироби, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі. Інформація про наявність відповідних ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на інформаційній дошці в лікарні та офіційному веб-сайті медзакладу, а також органу місцевої влади.

Щоб отримати хірургічну допомогу безоплатно пацієнту необхідно:

– отримати направлення свого лікаря, з яким укладено декларацію, або лікуючого лікаря, та звернутись до обраного медзакладу;

– в разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка за необхідності доставить його до медзакладу. Наголошуємо, медична допомога пацієнту у невідкладному стані надається безоплатно без жодних додаткових умов – без направлення і без декларації з лікарем.

“Пацієнт може звернутись за хірургічною допомогою до будь-якого з понад 800 медзакладів, з якими НСЗУ уклала договір на надання таких послуг, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Ці послуги для пацієнта будуть безоплатними. Якщо у вас вимагають гроші за безоплатні послуги, повідомляйте про це НСЗУ за номером 16-77”, – йдеться у повідомленні НСЗУ.

Через продовження адаптивного карантину, оплати медзакладам, які законтрактовані на пакет “Хірургічні операції у стаціонарних умовах” до 1 жовтня здійснюються на 100% за глобальним бюджетом. Тобто заклад отримує кошти незалежно від того, скільки в ньому проведено операційних втручань. Адже ми розуміємо, що зараз в окремих регіонах країни, які потрапили до червоної та помаранчевої карантинної зони, скасовуються планові операції, і кількість пацієнтів, які звертаються до лікарень для отримання хірургічної допомоги, зменшується. Для того, щоб це не позначилось на обсязі фінансування закладів, їм продовжені виплати за глобальним бюджетом.

Система Orphus