Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

Наблизити європейські стандарти в кожен дім полтавця може реформа децентралізації, – Ірина Геращенко

На сьогоднішній день для Полтави ключовими проблемами залишаються високі тарифи, ціни, низькі зарплати, безробіття, економіка. Але найблизити місто до європейських стандартів у різних сферах здатна реформа децентралізації.

У цьому впевнена народна депутатка, перша заступниця Голови Верховної Ради України та голова комітету з питань європейської інтеграції парламенту 8-го скликання Ірина Геращенко. Про це вона розповіла від час свого візиту до Полтави.

“Це чудове місто, зі своєю історією, традицією, культурою. Але мені здається, що сьогодні Полтаві, як і багатьом іншим українським містам і містечкам, невистачає європейського лоску, заможності, чистоти. Очевидно, що для Полтави на сьогодні ключовими проблемами залишаються високі тарифи, ціни, низькі зарплати, безробіття, економіка. Як все-таки наблизити міста й містечка до європейських стандартів в медицині, соціальній політиці, безпеці, економіці, екології? Це можливо зробити через децентралізацію. Ця реформа залишила, в тому числі і в Полтаві, дуже багато коштів, що заробляють жителі. Раніше їх забирав Київ. Сьогодні Полтава має більше ресурсів. Але чи знають громадяни, як їх використовувати і впливати на їх використання? Місцеве самоврядування повинно запропонувати полтавцям більший контроль над цими коштами і більш раціональне їх використання”, – розповіла Ірина Геращенко.

Система Orphus