Ви тут:
Суспільство 

На Житомирщині знайшли унікальний скарб срібників

В заповненні ями та у відвалах було виявлено 6 цілих та фрагментованих срібників.

Про це повідомляє на своїй сторінці у соцмережі facebook повідомляє Спілка археологів України.

На місце знахідки оперативно виїхав Андрій Петраускас — керівник Житомирської археологічної експедиції ІА НАНУ та голова місцевого відділення САУ.

«Експедиція Інституту археології НАН України в кінці серпня 2020 р. обстежила місце знахідки скарбу срібників, які були виявлені поблизу с.м.т. Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області. мешканцем селища Комаром С.М. та атрибутовані к.і.н., науковим співробітником Інституту Історії НАН України Алфьоровим О.А. На місці обстеження досліджено об’єкт — яму, в якій були виявлено скарб. В заповненні ями та у відвалах було виявлено 6 цілих та фрагментованих срібників. На сьогодні «Городницький скарб» срібників князя Володимира Святого та Святополка Окаянного налічує 38 монет», повідомив Андрій Петраускас.

Срібник, або срібляник — наукова назва перших срібних монет, які карбувалися у Київській державі наприкінці 10 — на початку 11 ст. У процесі виробництва срібників використовувалося срібло арабських монет. Карбування власних монет було викликане, з одного боку, браком срібних монет, що пояснюється скороченням обсягів надходження арабських дирхемів, з іншого — намаганням київських князів зміцнити міжнародний авторитет Київської Русі шляхом карбування власної монети. Срібники карбували в Києві за князів Володимира Святославича (980–1015), Святополка Володимировича (1015–1016, 1018–1019) та Ярослава Мудрого (під час правління у Новгороді до 1015 та в Києві — 1019–1054). Окрему групу становлять монети тмутороканського князя Олега-Михайла, які випускалися бл. 1070.

Система Orphus Поделиться на fb