Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині реалізують пілотний проєкт щодо створення електронного обліку об’єктів культурної спадщини

24 вересня під час засідання Колегії облдержадміністрації про заходи щодо охорони та збереження матеріальної культурної спадщини розповіла заступник директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Інна Шерстюк.

“У липні 2020 року Полтавську область обрали для впровадження пілотного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України, який передбачає створення електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України». До пілоту ввійшла й Сумська область. У цій базі буде відображено всю інформацію про ту чи іншу пам’ятку. Зокрема, довідка про балансоутримувачів, стан збереження, прив’язка до кадастрової карти”, – повідомила Інна Шерстюк.

На території області розміщено 2012 пам’яток культурної спадщини.

За попередньою оцінкою, більше 1200 об’єктів на території області, які заслуговують стати пам’ятками та поповнити наше історико-культурне надбання, нині не перебувають під охороною й не мають статусу щойно виявлених об’єктів.

Щодо Програми “Велике будівництво у культурі” на 2021 рік, то Шерстюк проінформувала присутніх, що до цієї Програми подали п’ять об’єктів.

“Це Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, Полтавська обласна філармонія, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, садиба декабристів Муравйових-Апостолів, державний історико-культурний заповідник “Поле Полтавської битви”, – сказала Інна Шерстюк.

 

Система Orphus