Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині порушення вимог земельного законодавства виявили на понад 12 тисяч га, – Євген Греков

Цього року в березні на Полтавщині розпочався аудит щодо перевірки фактичного використання земель сільськогосподарського призначення за дотриманням чинного законодавства.

Як пілотний з проведення аудиту був відпрацьований Новосанжарський район. Загалом, на Полтавщині провели 453 заходи державного контролю за використання охоронних земель на площі понад 13,5 тис. га. Про це на брифінгу 3 вересня розповів заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

З 453 заходів за результатами 403 перевірок виявлено порушення вимог земельного законодавства на площі 12 тис. 310 га. Були видані приписи, складені протоколи про адмінправопорушення і винесені постанови про накладення адмінстягнень”, – розповів Євген Греков.

В ході проведення аудиту, не всі органи місцевого самоврядування надають інформацію про використання земель с/г призначення.

Не всі сільські ради належним чином підійшли до підготовки інформації або, навіть, приховують інформацію про потенційні порушення, подавали інформацію до РДА, що на їхній території взагалі відсутні порушення або є порушення на незначних площах. Ми зіткнулись з цією ситуацією у Кобеляцькому районі. За результатами опрацювання інформації сільських рад, порушення були встановлені на близько 50 га. У районі замовили проведення незалежного аудиту. В результаті, цих порушень було виявлено в рази більше. Можна говорити про декілька тисяч гектарів. Тому інформація, яка надходить від органів місцевого самоврядування не дає нам належним чином реагувати і розуміти стан речей, які відбуваються у цій сфері”, – зазначив Євген Греков.

Від належного оформлення земель с/г призначення, які фактично використовуються, залежить наповнення місцевих бюджетів, офіційне працевлаштування і виплата заробітних плат особам, які мешкають на території сільської ради, наголосив Євген Греков. Тому роботу з проведенням аудиту на Полтавщині проводитимуть і надалі.

Найбільшу кількість земель, які потенційно використовуються з порушенням земельного законодавства в ході проведення аудиту виявили в Лубенському, Миргородському, Чорнухинському, Чутівському та Зіньківському районах.

поширити новину: