Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

МОЗ подало бюджетний запит, в якому збільшили витрати на лікування інфаркту міокарда

МОЗ подало бюджетний запит, в якому суттєво збільшило витрати на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда. Базовий тариф на лікування цієї хвороби становитиме 37 тисяч гривень.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 27 вересня, повідомили на Facebook-сторінці МОЗ.

«Інфаркт міокарда — це хвороба, яка займає перше місце зі смертності в Україні. Тому ми приділяємо багато сил задля того, щоб знизити цей показник і щоб кількість людей, які б одужували від цієї хвороби, збільшувалась. Зрозуміло, що крім усіх організаційних методів: введення стандартів та впровадження правильної маршрутизації пацієнта, для цього потрібно й фінансування. Тому на наступний рік ми заклали базову ставку у 37 028 гривень. Саме стільки коштує лікування інфаркту міокарда», — повідомив міністр охорони здоров’я.

Він також підкреслив, що зазначена сума у 37 тисяч гривень — це базова ставка, яка може змінюватися залежно від складності лікування конкретного випадку. Зважаючи на коефіцієнт складності, тариф може складати від 33 807 до 39 657 гривень. Міністр також додав, що загалом більш ніж 48 тисяч громадян на рік потрапляють до лікарень з гострим інфарктом міокарда.

«Загалом на цей вид допомоги МОЗ подало бюджетний запит у розмірі 1,8 млрд грн. Для розрахунку ми проаналізували, як саме витрачають гроші наші лікарні при лікуванні хворих з цим діагнозом. Порівняли все це з нашими затвердженими стандартами, заклали у розрахунок всі медичні вироби, що необхідні при лікуванні цієї патології. А також заклали справедливі зарплати медичним працівникам. І саме таким чином ми вийшли на ті цифри, які подали до держбюджету», — підсумував Максим Степанов.

Система Orphus