Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

“Місто, з якого почалася війна”: у Полтаві презентують видання про окупацію Слов’янська

2 жовтня о 16:00 у приміщенні Полтавського художнього музею правозахисники презентуватимуть видання «Місто, з якого почалася війна» про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська з 12 квітня 2014 року по 5 липня 2014 року.

Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України – події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу. Під час презентації правозахисники розкажуть про особливості життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також автори видання висвітлять розгортання проросійської пропаганди в місті та проблему пошуку шляхів примирення в громаді після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.

Чому ж саме досвід Слов’янська є таким важливим для розуміння війни та процесів примирення на Сході України? Відповідь на це намагатимуться дати:

Антон Удовенко, редактор видання «Місто, з якого почалася війна», проектний менеджер ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»
Марія Білякова, документаторка БФ Восток SOS
Андрій Москаленко, юрист Громадського комітету захисту конституційних прав і свобод громадян
Ганна Куровська, аналітикиня ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив»

Презентація транслюватиметься на сторінці Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі».

Система Orphus