Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Мільйон добрих справ”: полтавець отримав 500 тисяч гривень на екологічні велокав’ярні

Проєкт «Мільйони добрих справ» національної мережі торговельних центрів «Епіцентр» добігає кінця. У Києві відбувся четвертий фінал проєкту, на якому визначили п’ятірку останніх переможців (як проходив четвертий фінал дивіться на каналі Епіцентр у YouTube).

Отже, відомі імена всіх 20 українських підприємців, які отримали в якості грантів від компанії «Епіцентр К» майже 10 млн гривень.

Приз глядацьких симпатій та кошти на власну справу у розмірі грантової заявки (500 тис. грн) отримав полтавець Андрій Печериця, який зібрав понад 6 тисяч лайків під своїм відео на YouTube. Підприємець з Полтави презентував свою ідею екологічних велокав’ярень, які працювали б від сонячних батарей.

«Цим проєктом ми хотіли надихнути діючий бізнес вийти з кризи та дати шанс розпочати новий тим, хто давно мріяв про власну справу», — зазначає заступник генеральний директор компанії «Епіцентр К», суддя проєкту Борис Артарі-Колумб.

Щоб отримати шанс на кошти для власної справи, необхідно було заповнити грантову заявку, описавши свою бізнес-ідею, план її реалізації та додати кошторис у межах грантової суми. З майже 3 тис. заявок було обрано 40, які потрапили в півфінал.

Переможців визначало експертне журі на основі відеопрезентацій півфіналістів та захисту бізнес-проєктів. Кожен із 20 переможців отримав грант у розмірі до 500 тис. гривень на розвиток власної справи. Крім фінансової підтримки, компанія «Епіцентр К» у разі необхідності готова надати переможцям також консультації з юридичних, податкових та фінансових питань.

 «Ми побачили багато нових, цікавих, інноваційних ідей і в запеклих дискусіях обрали найкращих», — говорить член журі заступник генерального директора «Епіцентр К» Вадим Лозовий.

«Радий долучитися до такої важливої справи, як допомога малому та середньому бізнесу. Обрати переможців було не просто, але я насамперед звертав увагу на соціальну складову кожного бізнесу та ту користь, яку він несе для громади», — зазначає член журі Дмитро Борисов, власник та бренд-шеф однойменної мережі ресторанів.

Отож, переможцями останнього четвертого етапу проєкту «Мільйони добрих справ» від Епіцентру стали: Іларіон Єськов м. Кам’янське (Дніпропетровська область), Катерина Орлова (Харків), Павло Білоус (Суми), Діана Богузь (Вінниця) та Лєране Козакевич (м.Ірпінь Київська область).

Завдяки гранту в розмірі 500 тис. грн від Епіцентру, подружжя Єськових планує відкрити невелику сироварню в домашніх умовах, обладнавши її професійним обладнанням (сироварня, пастеризатор, ванна для посолки, камера для дозрівання сиру).

Уже понад 10 років Павло володіє майстернею художньої ковки в Сумах. Тут за старовинними методами виготовляє ковані вироби під замовлення — ворота, огорожі, бильця, камінні аксесуари, підставки під квіти, під парасолі, банкетки, дзеркала та сувенірну продукцію. Для масштабування бізнесу та вдосконалення продукції Павлу необхідно встановити лінію порошкового фарбування.

За грант у розмірі 497 тис. грн від Епіцентр Діана Богузь планує відкрити повноцінний цех із виробництва напівфабрикатів та значно збільшити виробничі потужності.

Грант в розмірі 500 тис. грн дасть змогу Лєране Козакевич розпочати одразу декілька проєктів — це і  створення DIY-боксів для сіті-фермерства, щоби кожен охочих міг вирощувати корисний мікрогрін у себе на підвіконні, і мережа вендингових автоматів для продажу продукції з мікрогріном (сендвічі, йогурти, смузі), а також постачання контейнерів із мікрогріном для ресторанів та кафе міста, що дозволить шеф-кухарям додавати завжди свіжий мікрогрін до своїх страв.

Digital-скульптор Катерина з Харкова вирішила розвінчати цей міф. Уже п’ять років вона створює
скульптури на замовлення, але мріє відкрити власне виробництво цілих колекцій скульптур, бра, барельєфів та світильників. 

Система Orphus