Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Кременчуцька школа №2 стала енергонезалежною

Кременчуцька школа №2 стала енергонезалежною завдяки перемозі в прєкті «Громадський бюджет – 2019». У школі встановили сонячну електростанцію.

Як зауважили у Кременчуцькій міськраді, це є першим проєктом в Україні, коли навчальний заклад живитиметься енергією сонця. Кошти на реалізацію проєкту було спрямовано з міського бюджету на виконання програми партисипаторних практик «Громадський бюджет – 2019». За енергонезалежність навчального закладу минулого року активно голосували жителі мікрорайону та колектив школи, вивівши проєкт у переможці.

Наразі школа вже живиться енергією сонця. На її території встановлені 2 сонячні електростанції – автономна та мережева, загальною потужністю 35 кВт. Цього вистачає на енергетичні потреби школи, навіть, якщо увімкнути всі електроприлади та освітити все приміщення навчального закладу. Окрім того, в школі встановлено «розумний» лічильник, який розподіляє енергію в залежності від часу доби та погодних умов. Продуктивність роботи сонячної електростанції можна відстежувати в онлайн-режимі.

Варто зазначити, що потужностей сонячних батарей вистачає і для того, аби освіти шкільне подвір’я. Вуличне освітлення вмикається автоматично з настанням сутінок. Незабаром за рахунок енергії сонячних батарей освітлюватимуться і зупинки громадського транспорту, прилеглі до навчального закладу.

У попередні роки на енергетичні потреби загальноосвітнього закладу №2 з міського бюджету виділялося більше 100 тис. гривень.

Нагадаємо, з 10 до 30 вересня триває етап прийому проєктних пропозицій на конкурс Громадського бюджету – 2020 року. У міському бюджеті на реалізацію громадських ініціатив городян передбачено 14 865 000 грн.

Більш конкретно про шляхи реалізації «Громадського бюджету – 2020» від початкового до завершального етапів, з його документальною базою можна дізнатися за посиланням: https://kremen.pb.org.ua/ а бо на сторінці «громадський бюджет Кременчука» в соціальній мережі ФБ.

 

Система Orphus