Ви тут:
Суспільство Україна 

Кіберполіція переходить на новий рівень роботи та оголошує великий набір спеціалістів, – Аваков

Про це міністр внутрішніх справ заявив під час онлайн конференції “Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки”

Арсен Аваков сказав, що за останні 5 років кількість кіберзлочинів зросла у 2,5 рази, а кіберпростір став п’ятою сферою ведення бойових дій. Повідомляє Департамент комунікації МВС України.

«На жаль, Україна опинилась на передовій цієї нової війни. Агресія з боку Російської Федерації відбувається не тільки у вигляді військових дій, інформаційних компаній та економічних диверсій, але і у вигляді жорсткої кібервійни», – заявив міністр. 

Арсен Аваков наголосив, що для ефективної протидії кіберзлочинності та гібридним загрозам, МВС виступає ініціатором створення на базі глобального центру взаємодії в кіберпросторі інтеграційного майданчика, який об’єднає усіх ключових гравців та забезпечить максимальну синергію та ефективність української екосистеми безпечного кіберпростору, та як логічний наслідок – посилення системи Національної безпеки України.

«На наше переконання та зважаючи на вимоги сьогодення, підрозділи кібербезпеки повинні бути створені у кожному державному органі та установі. Крім того, кіберполіція переходить на новий рівень – її діяльність, окрім безпосередньої боротьби із кіберзлочинністю, буде спрямовано на:виявлення та прогнозування можливих кіберзагроз, у тому числі з використанням штучного інтелекту; надання партнерам інформаційно-консультативної підтримки;  вироблення у міжнародній кооперації механізму протидії існуючим та потенційним загрозам, у тому числі глобальним»,  – підкреслив очільник МВС. 

Окремо міністр внутрішніх справ зазначив що лише у цьому році Департамент кіберполіції Національної поліції України знешкодив злочинне угрупування, яке за допомогою криптовалют легалізувало більше 40 мільйонів доларів США, здобутих злочинним шляхом, припинив діяльність хакерського угрупування, учасники якого створювали шкідливе програмне забезпечення, несанкціоновано втручалися у роботу банків, викрадали та легалізовували кошти, ліквідував злочинну групу, яка здійснювала втручання у роботу електронних систем та баз даних державних органів, незаконно збирала інформацію з обмеженим доступом (персональні дані громадян, закриті відомості фінансово-господарської діяльності фізичних та юридичних осіб) та реалізовувала її на різноманітних вебресурсах.

«Наразі ми оголошуємо новий набір до лав Кіберполіції – запрошуємо сміливих, яскравих, вмотивованих і креативних – тих, хто готовий боротися і захищати Україну! Ми маємо стати «командою команд», яка буде потужним партнером світової спільноти безпечного віртуального простору», – зазначив Арсен Аваков. 

Система Orphus