Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Громади Полтавщини заохочують долучитися до конкурсного відбору проектів регіонального розвитку

Про конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС, говорили сьогодні на нараді у Полтавській облдержадміністрації. Цьогорічний бюджет конкурсу складає 551,80 млн грн.

Як розповіла т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Олена Онупко, замовниками таких проєктів можуть бути органи місцевого самоврядування, центральні або місцеві органи виконавчої влади, агенція регіонального розвитку. Проєкти мають відповідати державній Стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та регіональним програмам розвитку, схвалених Кабміном.

Читайте також: Якщо Мінрегіон буде бачити, що ми не встигаємо освоїти кошти, їх будуть перерозподіляти, – Олег Синєгубов про співпрацю з ДФРР

Кошти можуть спрямовуватися на проєкти, які стосуються: інноваційної економіки та інвестиції; загальноукраїнської солідарності; сільського розвитку; розвитку туризму; ефективного управління регіональним розвитком; розвитку людського потенціалу.

“З даного питання в Полтавській області проводилося багато навчань, участь в яких брали представники ОТГ, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів адміністрацій. Намір взяти участь в даному проєктів уже підтвердили Малоперещепинська, Новоселівська та Миргородська громади, які готують міжрегіональний проєкт за туристичним напрямком. Ланнівська, Піщанська, Сергіївська, Пирятинська ОТГ також планують взяти участь у даному конкурсі. Також долучаються Хорольська, Кременчуцька і Полтавська міські ради”, – сказала Олена Онупко.

У свою чергу голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов закликав усіх керівників ОТГ та міст Полтавщини взяти участь в даному конкурсі.

“Це реальний шанс залучити додаткові кошти для розвитку своєї громади. Гроші вже є на рахунках. Пріоритетними щодо підтримки будуть проекти туризму та культури. Головне, щоб проекти, які подаються, мають бути реальними”, – сказав Олег Синєгубов.

Він також додав: ОДА буде моніторити, на скільки активно громади реагують на можливість залучати кошти і це враховуватимуть також при виділенні коштів відповідним громадам з обласного бюджету.

 

До речі, для участі у конкурсі документи (заявка та інформаційна картка проєкту) подаються до 17:00 20 жовтня виключно в електронному вигляді через онлайн-платформу

Довідково

У 2014 році між Урядом України та Європейською Комісією було укладено Угоду про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Загальною метою Угоди є підтримка соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні. Угода підтримує досягнення цілей, визначених у Державній стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року.

 

Система Orphus