Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Голова Полтавської облради розвінчав міфи про “Велике будівництво”

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький записав відео, в якому розповів про “міфи та реалії” “Великого будівництва”. Його розмістив на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, він окреслив основні принципи “Великого будівництва”: у кожній області обирається певна кількість об’єктів, які мають бути добудовані чи побудовані найближчим часом.

“Це абсолютно нормальна правомірна робота щодо розвитку інфраструктури, започаткована, до речі, попередниками. Фінансування здійснювалося спільно з обласного, державного та місцевого бюджетів. Що ж до “Великого будівництва” Полтавщини, то ніякої окремої програми з такою назвою немає”, – сказав Олександр Біленький.

Голова Полтавської облради зауважив, що неформальний список складає 74 об’єкти. Це школи, лікарні, дитсадки, спортивні заклади та дороги. Все це фінансується з різних програм. Зокрема, 13 об’єктів були збудовані в попередні роки і на час формування списку мали готовність понад 85%. Ще близько половини були готові на 40-80%.

“Я переконаний, що все це було б побудовано, з Президентом чи без. Звісно, за умови, що центральна влада не ставила б палки в колеса, як це було у 2019 році. Отже, завдяки кому відбувається Велике будівництво Полтавщини? – Уряди (позаминулий та нинішній), які виділяли частину коштів з державного бюджету, Полтавська обласна рада, яка активно співфінансує це будівництво (до половини коштів на той чи інший об’єкт – кошти саме обласного бюджету) та органи місцевого самоврядування, які також вкладають кошти своїх громадян в об’єкти, що будуються. Минуле керівництво Полтавської ОДА вкотре розпочало “Велике будівництво” дефакто, при ньому була виконана більша частина робіт. Нинішнє керівництво облдержадміністрації активно продовжує процес. Врешті-решт, є головний учасник цього процесу, без якого б взагалі нічого не відбулося, – це платники податків Полтавщини та всієї України. Я за справедливість! Велике будівництво Полтавщини – це наш спільний проект. І я дякую усім, хто причетний до його реалізації. Сподіваюся, нам вдасться завершити його вчасно і в повному обсязі”, – підсумував Олександр Біленький.

Система Orphus