Ви тут:
Суспільство Україна 

Голос епохи: не стало легендарного українського диктора

Український диктор, радіоведучий та актор дубляжу Микола Козій помер 7 вересня.

Про втрату легендарного голосу епохи повідомив керівник “Суспільного радіомовлення”, генеральний продюсер “UA: Українське радіо” Дмитро Хоркін. Відповідний допис він опублікував на особистій сторінці у facebook.

“Помер Микола Козій, легендарний диктор Українського радіо і перший бренд-войс телеканалу “1+1″. Йому було 79 років. Голос епохи. Світла пам’ять, Маестро”,– написав у публікації Хоркін.

Наразі причина та обставини смерті не повідомляються.

Народився 19 червня 1941 року. Його вважають одним із найкращих українських радіодикторів.

Брав участь в озвучуванні низки популярних телесеріалів та програм, зокрема пізнавальних передач Українського радіо для шкільної молоді, так званого «Шкільного наукового радіотовариства», які виходили у 1980-і роки щодня від 16:10 до 16:35.

Від середини 1990-х був одним із ведучих ранкової інформаційної програми НРКУ, що звучала у проміжку 7:00 до 7:40.

Микола Козій брав участь у дублюванні та озвученні таких фільмів як «Король говорить», «Ноїв ковчег», телесеріалів «Альф», «Коломбо», мультсеріалів «Паровоз Томас і його друзі» та «Трансформери».

Озвучив велику кількість аудіокниг (частину з яких зроблено для УТОС), передачі французької телекомпанії FCI, програму «Дотик природи». Численні читачі УТОС завжди вважали Миколу Козія найкращим диктором аудіокниг. Вони нерідко брали в бібліотеках аудіокниги, керуючись у своєму виборі лише його іменем на коробці зі стрічкою.

Читав текст для першої україномовної Біблії в аудіоформаті. Два МР3-диски загальною тривалістю 26-годин у перекладі Івана Хоменка вийшли восени 2007 року.

поширити новину: