Ви тут:
Спорт Суспільство 

Формула-1: Хемілтон через власну помилку провалив Гран-прі Росії

Гонщик Mercedes Валттері Боттас виграв перегони Ф1 в Сочі після помилки Льюїса Хемілтона.

Як повідомляє f1-ukraine, на старті Боттас зміг не тільки обійти Ферстаппена, але й почав атакувати Хемілтона. Фін ледь не пройшов напарника у другому повороті, але там британець мав кращий вихід й залишився лідером.

Проте Ферстаппен був змушений вже захищати свою позицію від атак гонщиків Renault й виїхав за межі траси, після чого швидко проїхався зоною безпеки й повернувся в боротьбу.

А вже за кілька поворотів Леклер не поділив поворот зі Строллом та, як пізніше з’ясувалось, безкарно відправив канадця у відбійник. На трасі з’явився автомобіль безпеки, який проводив пелетон до п’ятого кола, а деякі гонщики, як Албон змінили стратегію та перейшли на Hard.

Після рестарту порядок на трасі не змінився й лише стало відомо, що Хемілтон отримає штраф у 10 секунд за передгоночний інциндент ( після виїзду з боксів він стартував за межею піт-лейн) Команда протримала британця до 16 кола й змінила йому шини, а болід Льюїса «відстояв» штраф перед боксами.

Drivers during the qualifying session for the Formula One Russian Grand Prix at the Sochi Autodrom Circuit in Sochi on September 26, 2020. (Photo by Kirill KUDRYAVTSEV / POOL / AFP)

У підсумку Хемілтон виїхав 11-м, а Боттас став лідером гонки перед Ферстаппеном та Оконом, які відставали на 4 та 12 секунд відповідно.

Фактично на трасі Льюїс обігнав лише Феттеля, але завдяки піт-стопам гонщиків попереду, Хемілтон вийшов на третю позицію на 31 колі.


Боттас без проблем довів гонку до перемоги, а між Ферстаппеном та Хемілтоном до фінішу залишилась кількасекундні розриви. Таким чином подіум вже був відомий за кілька кіл до картатого прапора.

Система Orphus