Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Екобус у Пирятинській громаді: прийнято 883,3 кг використаних батарейок

У Пирятині відбувся збір небезпечних шкідливих відходів (батарейок, ртутних ламп, термометрів) спеціалізованим пересувним приймальним пунктом. Всі мешканці громади, хто мав використані батарейки, ртутовмісні лампи, термометри, мали можливість принести ці небезпечні відходи до Екобуса та безкоштовно здати їх для подальшої утилізації.

Як повідомили у Пирятинській міськраді, було прийнято 883,3 кг використаних батарейок, 2120 люмінесцентних ламп та 25 ртутних термометрів.

“Дякуємо всім, хто долучився! Тепер ці батарейки, лампи та термометри попрямують на утилізацію”, – зазначили в міськраді.

Довідково.

Батарейки — містять важкі метали, кислоти та луги, що потрапляють у воду, яку потім п’ємо. Свинець, кадмій та ртуть, які містяться у батарейках, викликають важкі захворювання мозку, нервові розлади, провокують рак, погіршують зір, слух, викликають порушення опорно-рухової системи та захворювання дихальних шляхів.

Люмінесцентні лампи — належать до надзвичайно небезпечних відходів через вміст ртуті. Потрапляючи в організм людини ця речовина сильно вражає нервову систему, нирки, печінку.

Скляні термометри — небезпечні через вміст ртуті. Наприклад, термометр радянського зразка містить до 500 мг ртуті.

Система Orphus