Ви тут:
Суспільство Україна 

Джапарова розповіла про нові факти порушень прав людини на окупованих українських територіях

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела онлайн-зустріч з пані Верховним комісаром ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України.

Еміне Джапарова та Мішель Бачелет обговорили актуальні питання співробітництва Уряду України з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), зокрема, у контексті роботи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Еміне Джапарова відзначила необхідність відображення в доповідях УВКПЛ повної та об’єктивної ситуації у галузі прав людини в Україні, передусім на її тимчасово окупованих територіях, та регулярного інформування про це міжнародного співтовариства, що є важливим інструментом для попередження нових злочинів з боку російської окупаційної адміністрації.

Мішель Бачелет поінформували про нові факти численних грубих порушень Росією прав людини та міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також окремих районів Донецької та Луганської областей.

Еміне Джапарова ознайомила з реальною ситуацією навколо постачання води на територію тимчасово окупованого Криму. Було відзначено, що Росія дбає не про постійне населення півострова, а про реалізацію своєї неоколоніальної політики, в рамках якої РФ переселила на Кримський півострів, у порушення міжнародного гуманітарного права, за оцінками різних експертів, до восьмисот тисяч власних громадян, а також про задоволення своїх військових потреб в контексті подальшої мілітаризації Криму.

Окрема увага була приділена незаконно ув’язненим Росією українським громадянам та крокам, які додатково може здійснити Управління Верховного комісара разом з іншими правозахисними механізмами ООН, у напрямку полегшення їхнього становища та звільнення.

Перша заступниця міністра запросила відвідати Україну та ознайомитись із ситуацією на місці та з роботою Моніторингової місії ООН, яка працює з 2014 року на запрошення українського уряду. Пані Верховний комісар запевнила, що візит в Україну залишається на її порядку денному, а його дати будуть визначені як тільки це дозволить зробити епідемічна ситуація.

Фото: МЗС України

Система Orphus