Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

Двоє студентів полтавського університету перемогли на конкурсі від компанії Siemens Ukraine і отримали тисячу євро

Проєкт студентів Національного університету імені Юрія Кондратюка став найкращим у цьогорічному конкурсі студентських науково-технічних робіт з використанням засобів автоматизації Siemens. Генеральний директор “Siemens Ukraine” Мачей Зелінський вручив студентам сертифікати переможців

Минулоріч під час відкриття навчально-наукового центру нафтових і газових промислів у Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”, генеральний директор “Siemens Ukraine” Мачей Зелінскі оголосив конкурс серед студентів, аспірантів та докторантів університету на розробку кращого проєкту з автоматизації нафтових та газових потоків.

Рівно через рік, під час відкриття VI Міжнародного галузевого форуму очільник компанії урочисто оголосив імена авторів найкращого проєкту і вручив нагороду.

Переможцями конкурсу студентських науково-технічних робіт з використанням засобів автоматизації Siemens стали студенти Національного університету імені Юрія Кондратюка – Денис Гричук (спеціальність – “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”), та Андрій Бучинський (спеціальність – “Нафтогазова інженерія і технології”). Науковий керівник – кандидат технічних наук, старший викладач кафедри автоматики, електроніки та телекомунікацій Вадим Дорогобід.

Студенти розповіли, як працювали над проєктом та використовували засоби автоматизації Siemens.

“Темою нашого дослідження є розробка інтелектуально-діагностичної системи для мобільних бурових установок, які мають два основні елементи: талову та гальмівну системи. Вони здатні запобігти виникненню аварії та знизити економічний ризик у майбутньому. Технічна реалізація цих систем розроблена на базі елементів Siemens. При деяких доповненнях, даний проєкт можна реалізувати на практиці на мобільних бурових установках”, – розповів Денис Гричук.

“Ідея для створення цього проєкту виникла раніше, але загалом працювали над ним близько чотирьох місяців. За його розробку ми отримали 1000 євро на двох. Всього декілька днів тому дізналися, що стали переможцями! Емоції й досі переповнюють – це було неочікувано і дуже приємно, бо проєктів було більше десяти. Ще не вирішили, куди витратимо приз”, – Андрій Бучинський.

Студентські роботи оцінювали науково-педагогічні працівники Національного університету імені Юрія Кондратюка та фахівці компанії Siemens.

“У цьому конкурсі переможцями є всі, хто обрав для навчання Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”. Компанія Siemens займається цифровізацією та автоматизацією промисловості та інфраструктури не тільки в Україні, але й в усьому світі. Ми маємо багато поточних проєктів і нам потрібні висококваліфіковані фахівці інженерної галузі, тому співпраця з профільними закладами вищої освіти є важливою і пріоритетною для нас. Головний приз конкурсу наукових робіт – 1000 євро. У фіналі ми обрали 10 робіт, але усі виявились надзвичайно цікавими. Ми вирішили зробити виключення і нагородити двох студентів», – прокоментував важливість співпраці з профільними університетами і стимули для науково-технічної творчості молоді генеральний директор “Siemens Ukraine” Мачей Зелінскі.

Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” регулярно залучає до співпраці провідні світові компанії. Це дає можливість студентам навчатися на сучасному обладнанні та отримувати якісні знання.

Система Orphus