Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Дві ОТГ Полтавщини стали пілотними щодо запровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», за підтримки програми Світового Банку та CC «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» розпочинає другий етап пілотного впровадження Державного аграрного реєстру (далі – ДАР).

Участь у пілотному проекті дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю, виявити помилки в реєстрах i подати заявки на ïx виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю, та за необхідності зареєструвати майнові права на землю.

Як розповіли у Департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, реалізація другого етапу впровадження ДАР охопить 53 об’єднані територіальні громади у всіх областях України, в тому числі з 16 вересня 2020 року в двох ОТГ Полтавської області – Новоселівській Полтавського району та Омельницькій Кременчуцького району. З метою створення ефективної ланки консультування з реєстрації та користування ДАР буде здійснено онлайн навчання операторів-консультантів зазначених ОТГ.

Зареєструватися в Державному аграрному реєстрі сільгоспвиробники зможуть самостійно на сайті www.ar.gov.ua.

Отримати консультативну інформацію щодо реєстрації та користування ДАР можна безпосередньо у команди підтримки Всеукраїнської асоціації громад за контактними даними на інформаційному сайті ДАР www.ar.gov.ua/«підтримка» та у операторів-консультантів Новоселівської сільської ОТГ Полтавського району та Омельницької сільської ОТГ Кременчуцького району, після завершення їх навчання.

“Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головне управління Держгеокадастру України в Полтавській області та Регіональне відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в Полтавській області надаватимуть всебічну підтримку, дорадчо-консультативне і практичне сприяння аграріям на всіх етапах впровадження пілотного проекту ДАР”, – зазначається у повідомленні.

Переглянути актуальні питання-відповіді з реєстрації та користування ДАР можна за посиланням.

Також заплановано проведення дорадчих семінарів з користування ДАР, які будуть проходити щочетверга в сільських, селищних радах області. Запрошуємо сільгоспвиробників до участі в семінарах. Про місце та час проведення таких семінарів інформація буде розміщатися на офіційному сайті Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації та сторінці в Facebook.

Система Orphus