Ви тут:
Суспільство Україна 

До Верховної ради внесли законопроєкт про обов’язкову ідентифікацію домашніх тварин

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 3796 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі”.

Про це пише LB.UA.

Законопроєкт про захист тварин “може перетворитися на чергову корупційну касу” через введення системи обов’язкової ідентифікації домашніх тварин через приватного посередника, зазначає Ліга антитрасту,

Авторами законопроєкту є 27 народних депутатів (переважно з фракції “Слуга народу”).

Законопроєкт №3796 значно розширює перелік тварин, які підпадають під обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію. Якщо зараз до нього входять лише сільськогосподарські тварини: велика рогата худоба, коні, свині, вівці та кози, – то в разі ухвалення законопроєкту під обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію підпадатимуть також і всі домашні, дикі, безпритульні (бездоглядні) та лабораторні тварини. Конкретний перелік таких тварин має затвердити Кабмін.

Крім розширення переліку, законопроєкт пропонує змінити сам порядок ідентифікації та реєстрації тварин і створити посередника для внесення інформації  про ідентифікованих тварин до Єдиного державного реєстру тварин. Цю інформацію зможуть вносити лише “агенти з ідентифікації тварин” та лише за допомогою “авторизованих баз даних тварин”.

“Тобто через приватних посередників, які навряд чи будуть займатися такою діяльністю безкоштовно, та за обов’язку реєстрацію вам потрібно буде цим «прокладкам» заплатити гроші”, – зазначають у Лізі антитрасту.

поширити новину: