Ви тут:
Суспільство Україна 

Делегація Війська Польського відвідала район проведення операції Об’єднаних сил

На Донеччині відбулась зустріч Командувача операції Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Володимира Кравченка, Командувача Об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенанта Сергія Наєва та делегації ЗС Республіки Польща на чолі з командувачем Оперативного командування видів ЗС Республіки Польща генерал-лейтенантом Томашем Пьотровським.

Про це повідомляє АрміяInform.

У рамках візиту до району проведення ООС сторони обговорили ситуацію на сході України та стан виконання домовленостей, які вступили в дію 27 липня 2020 року.

На початку зустрічі генерал-лейтенант Володимир Кравченко подякував народу Польщі та Війську Польському за підтримку України та її Збройних Сил, зокрема за підготовку військовослужбовців у складі ЛитПолУкрБриг та реабілітацію наших поранених захисників.

Знайомлячи гостей із поточною безпековою та оперативною ситуацією в районі проведення операції, Командувач ООС зауважив, що обстановка залишається складною, але контрольованою.

“Українська сторона в повному обсязі виконує досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи домовленості, — наголосив генерал-лейтенант Володимир Кравченко. — Водночас збройні формування Російської Федерації систематично їх не виконують”.

За його словами, із 27 липня було зафіксовано 117 порушень режиму припинення вогню з боку противника. Із них — 78 провокаційних обстрілів по українських позиціях, 19 змін позиційного розміщення підрозділів противника, 18 випадків застосування БПЛА противника, з яких 8 — із перетином лінії зіткнення. Також у цей період зафіксовано одне дистанційне мінування місцевості та одне просування озброєних осіб у напрямку наших позицій.

“Аналіз поточної обстановки свідчить, що практично вздовж усієї лінії розмежування зберігаються потенційні ризики для наших військ. Так, унаслідок порушень противником домовленостей загинув український захисник”, — підкреслив генерал-лейтенант Володимир Кравченко.

Також Командувач ООС поінформував гостей про перебіг відновлення об’єктів цивільної інфраструктури, гуманітарної підтримки населення, ситуації щодо мінної безпеки у районі проведення операції.

Зі свого боку командувач Оперативного командування видів ЗС Республіки Польща зазначив, що він, офіцер НАТО, неодноразово чув, що найбільшим дестабілізатором ситуації на Донбасі є Російська Федерація.

“За кілька крайніх років ми пересвідчилися, що наш бойовий досвід, у порівнянні з досвідом українських воїнів, є значно меншим. Ми вивчаємо ваші надбання у боротьбі з серйозним противником. Військо Польське зацікавлене у плідній співпраці й планує розширювати військове співробітництво як у військово-морському, так і авіаційному компонентах”

“Після завершення зустрічі українські та польські військові відвідали позиції однієї з бригад, особовий склад якої виконує бойові завдання на Луганщині”, – йдеться у повідомленні.

Фото: АрміяInform

поширити новину: