Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

COVID-19: які медпослуги пацієнт може отримати безоплатно

У світі триває пандемія COVID-19. В Україні за Програмою медичних гарантій при лікуванні коронавірусної інфекції передбачено надання безоплатної меддопомоги.

Яку ж саме допомогу пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно розповіли у НСЗУ.

“У квітні-серпні до медичних закладів госпіталізували 48 292 пацієнтів із коронавірусною хворобою COVID-19, з них близько 17% отримали медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії. НСЗУ законтрактувала для надання допомоги таким пацієнтам 25 центрів екстреної медичної допомоги, 260 медзакладів для надання допомоги в стаціонарних умовах, 935 медзакладів, в яких утворено мобільні бригади, що виїжджають до людей із підозрою на COVID-19. Послуги цих медичних закладів безоплатні для пацієнтів із COVID-19 чи підозрою на нього”, – йдеться у роз’ясненні Нацслужби здоров’я.

Як діяти, якщо ви помітили в себе симптоми коронавірусної хвороби:

– Зателефонуйте лікарю, з яким у вас укладена декларація. Іти на прийом не потрібно. За необхідності лікар спрямує до вас мобільну бригаду, щоб узяти матеріал для аналізу на COVID-19. Пацієнт не має самостійно шукати, де пройти тестування, та їхати в лабораторію. Мобільна бригада зобов’язана приїхати до нього додому.

Читайте також: “Червона” зона: у МОЗ хочуть змінити карантинні обмеження для навчальних закладів

– Якщо ви не маєте свого лікаря або він із певних причин відмовив у виклику мобільної бригади попри наявність симптомів, слід зателефонувати на регіональну гарячу лінію з питань COVID-19 – тоді бригаду викличе диспетчер. Результати тестування повідомлять вам та вашому лікарю.

– У разі підтвердження діагнозу ваш лікар надасть рекомендації щодо самоізоляції та лікування в домашніх умовах, якщо перебіг захворювання легкий. Або порекомендує звернутися до лікарні, якщо перебіг важкий. Особи, які контактували з вами, також мають пройти тестування.

– Якщо у вас критичний стан, утруднене дихання, висока температура, телефонуйте у швидку допомогу. Бригада екстреної медичної допомоги оцінить ваш стан та за необхідності привезе до лікарні, яка визначена в регіоні для лікування пацієнтів із COVID-19. Якщо за висновком бригади ви не потребуєте госпіталізації, вам на місці нададуть необхідну медичну допомогу та рекомендації щодо самоізоляції, а також направлять до вас мобільну бригаду, щоб узяти зразки для тестування.

– Якщо вас госпіталізували, ви маєте знати, що в безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включається таке:

– тестування на COVID-19;
– лабораторне та інструментальне дослідження;
– медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
– киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ або ЕКМО за необхідності;
– медикаментозна терапія та знеболення за потреби;
– консультації лікарів інших спеціальностей.

“Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів, тому лікування пацієнтів є безоплатним. До того ж, тариф включає доплати медикам, які безпосередньо працюють із такими пацієнтами, у розмірі до 300% заробітної плати. За здійснення цих доплат лікарям та медичним працівникам несе відповідальність головний лікар закладу”, – йдеться у повідомленні НСЗУ.

Система Orphus