Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Чим дихають полтавці: оприлюднили моніторинг стану забруднення атмосферного повітря в обласному центрі

Систематичні спостереження лабораторії за рівнем забруднення атмосферного повітря за звітній місяць показали, що із відібраних 1228 проб повітря по 10 інгредієнтам при аналізі виявлено 0,8 відсотка з перевищенням ГДК (гранично допустима концентрація).

Про це повідомили у Полтавській міськраді.

Із загальної кількості проб відмічено 10 випадків з перевищенням максимально разової ГДК, зокрема: по оксиду вуглецю – 4% , пилу – 2%, формальдегіду-1%. По решті інгредієнтів перевищень максимально разової ГДК не виявлено.

Як зазначив начальник Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Антон Тонконог, результати аналізів показали, що середньомісячні концентрації в цілому по місту перевищували граничні критерії по формальдегіду в 3,3 рази, по пилу в 1,3 рази.

Порівняння середньомісячних концентрацій з ГДК показало, що загальний рівень забруднення атмосферного повітря становив: діоксидом азоту – на рівні ГДК, оксидом вуглецю – 0,8 ГДК, фтористим воднем – 0,4 ГДК, оксидом азоту – 0,3 ГДК, хлористим воднем – 0,15 ГДК, діоксидом сірки – 0,04 ГДК.

Максимальна концентрація перевищувала максимально разову ГДК по оксиду вуглецю в 1,6 рази, формальдегіду в 1,5 рази, пилу в 1,2 рази.

Забрудненість важкими металами, а саме: кадмієм, залізом, марганцем, міддю, нікелем, свинцем, хромом та цинком нижче санітарних вимог.

Зіставлення даних з липнем поточного року свідчить, що ступінь забруднення атмосферного повітря зріс по пилу, хлористому водню, та формальдегіду; зменшився по оксиду вуглецю, оксидам азоту та аміаку.

Середньомісячні концентрації токсичних речовин в серпні були вищими за середньорічні 2019 року по пилу, оксиду вуглецю, хлористому водню та формальдегіду; дещо нижчими по діоксиду сірки, розчинним сульфатам.

Реакція кислотності (pH) атмосферних опадів у серпні знаходилась в межах норми і становила 5,7-6,0.

фото ілюстраційне

Система Orphus