Ви тут:
Р Суспільство 

Чи потрібна хвіртка для автоматичних воріт?

Досить часто на приватних заміських ділянках та закритих територіях комерційних, адміністративних, промислових або інших об’єктів встановлюють відкатні ворота для контролю за в’їздом автомобілів та іншої техніки. Дані конструкції вважаються надійними та довговічними в експлуатації, але у них є один недолік: для проходу людей потрібно кожен раз відкривати полотно. Для цього система автоматики має функцію «хвіртка», завдяки якій можна відкрити стулку або отвір не повністю, а на необхідну для проходу людини відстань.

Дане рішення є вкрай незручним через такі важливі причини:

  • Кожному члену сім’ї або співробітнику підприємства потрібно постійно носити з собою пульт дистанційного керування, щоб кожен раз відкривати відкатні ворота. Така перспектива є малоприємною.

  • Щоб автоматичні відкатні ворота працювали справно, привід вимагає постійної наявності електронапруги мережі живлення, інакше систему потрібно буде оснащувати додатковим окремим джерелом живлення, що підвищує витрати на експлуатацію.

  • Якщо кожен раз відкривати ворота для проходу людей, привід буде працювати в екстремальних умовах, через що його робочий ресурс вичерпається набагато швидше, ніж закладено виробником.

З цих причин рекомендується встановлювати відкатні ворота з хвірткою. Дане рішення забезпечить зручність експлуатації системи загородження та продовжить термін служби воріт.

Який тип монтажу краще вибрати?

Існує два основні варіанти використання хвіртки: вбудовані в полотно дверцята або облаштування окремого проходу для людей. Кожен варіант має свої особливості та переваги.

Вбудовування хвіртки в розсувні ворота

Серед переваг хвіртки, вбудованої в конструкцію воротного полотна, можна виділити економію простору, зниження витрат на закупівлю матеріалів, відсутність необхідності виконання додаткових будівельних та монтажних робіт. Але дане рішення має і свої мінуси:

  • наявність порогу знизу, який не можна прибрати, оскільки при відсутності перемички полотно втратить жорсткість та міцність;

  • обмежені розміри конструкції;

  • можливі порушення балансу воріт та ослаблення їх каркасу.

Щоб забезпечити ефективну експлуатацію вбудованої хвіртки, необхідно мінімізувати порушення вагового балансу ворітної конструкції та монтувати її в тій частині полотна, яка ближче до напрямних роликових опор.

Облаштування окремої хвіртки

Хвіртка, встановлена окремо від воріт, вважається найбільш оптимальним рішенням, оскільки не має тих обмежень, як у разі вбудованих дверцят. Основою для такої конструкції є здвоєний каркас:

  • зовнішній: потрібен для забезпечення жорсткості полотна;

  • внутрішній: є основою, на яку кріпиться обшивка;

  • підтримуючі пластини: приварюються до зовнішнього каркасу та спираються на стовп;

  • «вушко» для навісного замку або захисний короб для установки врізного запірного механізму.

Як правильно підібрати замок?

На вхідну хвіртку діє найбільше навантаження, при цьому ворота весь час рухаються, через що деталі під дією динамічних операції приходять в непридатність. Щоб уникнути цих негативних наслідків, необхідно вибирати якісні запірні пристрої, які не зламаються в самий непередбачуваний момент, цим вам зможе допомогти сайт twt.com.ua.

На українському ринку представлені різні види замків: навісні, рейкові, врізні, з хрестовим ключем або циліндром. Для хвіртки відкатних воріт рекомендується вибирати врізні замки, оскільки їх важче за все зламати, вони більш зручні у використанні, при цьому виглядають елегантно.

Система Orphus